Biegacze podczas Run Toruń, w tle widać znak start, mężczyzna z przodu przybija piątkę ze stojącym obok mężczyzną Sport

Biegiem przez Toruń

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Przedstawiciele i przedstawicielki społeczności akademickiej UMK zmierzyli się w biegu Run Toruń w klasyfikacji studentów i pracowników. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział łącznie niemal 1600 osób.

Na dystansie 10 km wśród studentek UMK zwyciężyła Wiktoria Kiprijanovska z wynikiem 00:44:50. Tuż za nią była Alicja Tymczewska, która na metę dotarła po 49 minutach od startu. Podium uzupełniła Julita Grabowska z czasem 00:57:44. Na tym samym dystansie wśród pracownic Uniwersytetu najszybsza okazała się Anita Krawiec z dziekanatu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, która pokonała dystans w czasie 00:53:11. Na drugim miejscu uplasowała się Dorota Wojdyło z Działu Socjalnego, a brązowy medal zdobyła Natalia Kruk z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji.

Wśród studentów UMK, którzy pobiegli na dystansie 10 km, najlepszy okazał się Julian Świerczyński z czasem 00:37:32. Drugi na mecie był Rafał Porzych, a za nim Paweł Dąbrowski z wynikiem 00:40:09. W klasyfikacji pracowników UMK bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kasprzyk z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Sztuk Pięknych z rezultatem 00:37:32. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Rudera z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, a brązowy medal zdobył Mateusz Jankiewicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Rywalizacje społeczności akademickiej rozegrano również na dystansie 5 km. Wśród studentek zwyciężyła Paulina Żuchowska, która uzyskała znakomity czas 00:23:21. Za nią była Joanna Kaczmarek 00:25:44, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Damian. Wśród kadry pracowniczej wygrała Anna Bajmler z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji. W męskiej rywalizacji wygrał student Jan Zawieja, drugie miejsce zdobył Kacper Dawiec, a trzecie - Paweł Piskoń. Wśród pracowników UMK na tym dystansie najlepszy okazał się Arkadiusz Krawiec z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Drugie miejsce zajął Mieczysław Kunz z tego samego wydziału, a brązowy medal odebrał Tomasz Górzyński z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.