Działalność w Poradni Studenckiej to sposób na zacieśnienie więzi z lokalnymi społecznościami oraz poznanie ich potrzeb i problemów Na ekranie laptopu wyświetlona jest główna strona YUFE, w tle widać drugi komputer i twarz studentki Życie kampusu

Poradnie Studenckie rekrutują

Studentki i studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy chcą zaangażować się społecznie, mogą dołączyć do grona osób działających w Poradniach Studenckich. Rekrutacja na semestr letni trwa do 1 marca 2024.

Poradnie Studenckie UMK to projekt integracji środowiska akademickiego z otoczeniem społecznym. Poprzez tę platformę studentki i studenci – pod merytoryczną opieką naukowców i dydaktyków – dzielą się zdobytą na Uniwersytecie wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na pytania, służąc mieszkańcom Torunia i okolic poradą i wsparciem merytorycznym. To pomysł realizowany w ramach Young Universities for the Future of Europe (YUFE), które zakłada stworzenie sieci uczelni otwartych, nieelitarnych i integrujących różne środowiska.

Dla osób studiujących, które angażują się w działania Poradni, jest to okazja do rozwoju kompetencji przydatnych na co dzień, m.in. krytycznego myślenia, rozwiązywania konfliktów, aktywnego słuchania i empatii. Korzyścią dla zaangażowanych jest także możliwość uzyskania certyfikatu YUFE Civic Star. Działalność w Poradni Studenckiej to również sposób na zacieśnienie więzi z lokalnymi społecznościami oraz poznanie ich potrzeb i problemów.

W wybranej przez siebie poradni osoby studiujące mają szansę podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z mieszkańcami i mieszkankami naszego regionu, udzielając porad i wsparcia merytorycznego lub prowadząc warsztaty. W semestrze letnim trwa nabór uzupełniający do 10 jednostek: Poradni Prawnej, Poradni Wodnej, Poradni Zdrowia, Poradni Dydaktyki, Poradni Rodzinnej, Poradni Projektowej, Poradni dla Równości, Poradni Patentowej, Poradni WWW oraz Poradni Informacji.

Zapisy do Poradni Studenckich UMK trwają do 1 marca 2024 i odbywają się poprzez Wirtualny Kampus YUFE: virtualcampus.yufe.eu/p/courses/category/civic-engagement-activities.

Więcej informacji o Poradniach Studenckich UMK można uzyskać na stronie www.poradnie.umk.pl lub kontaktując się z Natalią Jaworańską z Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej (natalia.jaworanska@umk.pl).

Współpraca bez granic

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Zostań gwiazdą społecznego zaangażowania

Deklaracja dla zjednoczonej Europy