Osoby aplikujące swobodnie określają swój projekt badawczy związany z możliwościami i wyzwaniami miejskimi w obszarach tematycznych YUFE związanych z dobrostanem obywateli lub tożsamością europejską Grafika przedstawia logo YUFE z różnymi atrybutami związanymi z nauką: żarówka, książka, laptop, schody w górę, słupki wykresu Życie kampusu

Rozwój kariery po doktoracie

Do 20 grudnia 2023 r. trwa nabór do programu rozwoju karier młodych naukowców w ramach YUFE4Postdocs, który współfinansowany jest z Marie Skłodowska-Curie Actions Cofund.

YUFE4Postdocs ma na celu rozwój zawodowy osób po doktoracie oraz wzmacnianie relacji między środowiskiem akademickim a społeczeństwem. W ramach programu młodzi badacze i badaczki różnych uczelni mogą realizować projekt naukowy na uniwersytetach zrzeszonych w konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). Zainteresowane osoby mogą zgłaszać własny projekt naukowy związany z możliwościami i wyzwaniami miejskimi w dwóch blokach tematycznych: dobrostan społeczny oraz tożsamość europejska.

Program obejmuje udział w szkoleniach i seminariach rozwijających m.in. ich umiejętności pracy w zespole, myślenie krytyczne i analityczne oraz kreatywność. Ich tematem będą również korzyści płynące z otwartej nauki i konieczność wprowadzania innowacji do metod badawczych. W szkolenia poza uniwersytetami zaangażowanych zostało sześć organizacji biznesowych oraz dziesięć rad miejskich i regionalnych.

Szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące aplikowania można znaleźć na stronie https://www.umk.pl/yufe/rozwoj/

Stanowisko Prezydium KRASP

Kampus pełen kultur

Artykuł zawiera galerię