Boisko koszykówki przy domach akademickich widziane z lotu ptaka Życie kampusu

Boisko za głosy

Do 3 października trwa decydujący etap 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Torunia, w którym mieszkańcy głosują, jakie projekty będą realizowane w 2023 r. Na liście ogólnomiejskiej znalazł się projekt "Koszykówka dla wszystkich! Rewitalizacja betonowych boisk na Bielanach", który zakłada odnowienie boisk przy ul. Olszewskiego na terenie kampusu UMK.

Głosowanie na wybrane projekty trwa do 3 października i odbywa się na dwa sposoby: drogą internetową za pomocą systemu: www.budzet.torun.pl oraz stacjonarnie (lista miejsc, w których można oddawać głosy na kartach papierowych, jest dostępna na stronie https://www.torun.pl/pl/bo).

Projekt rewitalizacji boisk koszykarskich przy ul. Olszewskiego polega na przywróceniu ich użyteczności. W ramach zadania zaplanowano wykonane dwóch pełnowymiarowych pól do gry (15x28 metrów) o nawierzchni poliuretanowej. Teren inwestycji zostanie uzupełniony o ławeczki do odpoczynku, pojemniki na odpady oraz chodnik. Zgodnie z  projektem boiska do koszykówki będą ogólnodostępne zarówno dla społeczności akademickiej, jak również wszystkich mieszkańców Torunia, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Zrealizowanie inicjatywy umożliwi codzienną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, ich wspólne granie w zespole oraz budowanie więzi społecznych.
Więcej o projekcie

Szóstka dla koszykarek

Kosz medali AMP

Gotowi do biegu?