Campus life

20 lat z absolwentami

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot. Anna Bielawiec-Osińska

Program "Absolwent UMK" obchodzi 20. urodziny! Z okazji jubileuszu na uczestników i sympatyków Programu czeka kilka akcji i atrakcji, które pojawiać będą się przez cały rok obchodów.

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika - patrona naszej uczelni. Od 20 lat jego misją jest integracja środowiska absolwenckiego oraz kształtowanie i utrzymywanie więzi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z absolwentami.

Fotozabawa "Nic nie UMKnie"

Jednym z pierwszych jubileuszowych akcentów jest zabawa fotograficzna, której uczestnicy mają szansę sprawdzić swoją znajomość UMK oraz rozpoznać na zdjęciach zakątki i motywy związane z Uniwersytetem. Do wygrania są gadżety uniwersyteckie – bluzy, plecaki, koszulki, krawaty, apaszki, pendrive’y, kosmiczne skarpetki, torby, karty do gry, kubki, magnesy i widokówki 3D.

Czas trwania zabawy: 19 – 28 lutego 2021.

Konkurs literacki "Fabulae de futuris"

Konkurs literacki "Fabulae de futuris" (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction ruszył na początku stycznia 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu "Absolwent UMK".

Przedmiotem konkursu jest krótki tekst pisany prozą zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej, nawiązujący w treści do tematyki badań naukowych prowadzonych obecnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródłem wiedzy o prowadzonych badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

Prace konkursowe można przesłać do 31 marca 2021. Szczegóły w regulaminie.

Jubileusz  na Facebooku

Przywileje dla uczestników Programu "Absolwent UMK"

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.