Social sciences

Dołącz do YUFE PostDoc

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot. Andrzej Romański

Rusza program PostDoc YUFE dla pracowników akademickich uczelni zrzeszonych w konsorcjum YUFE Young Universities for the Future of Europe.

Propozycja adresowana jest do osób, które niedawno ukończyły studia doktorskie i są zainteresowane badaniami nad szeroko rozumianą tożsamością europejską. Program daje możliwość aplikowania na stanowisko PostDoc YUFE na okres trzech lat w jednej z uczelni YUFE, a tym samym uczestniczenie w działalności badawczej jednego z pierwszych uniwersytetów europejskich.

Stanowiska oferowane są obiecującym naukowcom ze stopniem doktora. Program jest skierowany do przedstawicieli dziedziny nauk społecznych, humanistycznych i wszelkich innych istotnych związanych z tematem przewodnim YUFE „Tożsamość europejska i odpowiedzialność w globalnym świecie”.

Program ma na celu stworzenie pierwszej ścieżki kariery YUFE (YUFE Career Track) poprzez zapewnienie naukowcom rozpoczynającym karierę naukową doskonałych warunków badawczych, mentoringu oraz możliwości współtworzenia jednego z pierwszych europejskich uniwersytetów. Tworzenie sieci kontaktów w ramach YUFE i możliwości rozwoju kariery w ramach YUFE i nie tylko, będzie stanowić centralny element programu YUFE Postdoctoral Programme.

W ramach programu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje stanowisko adiunkta naukowego (postdoc) w zakresie tożsamości europejskiej w Uniwersyteckim Centrum Doskonałości IMSErt: "Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko".

Nabór zgłoszeń potrwa do 8 stycznia 2021 r. do godz.12:00 (w południe).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie Uniwersytetu w Bremie.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów:

  1. Komisja Ekspertów YUFE: Komisja ocenia wszystkie zgłoszenia otrzymane przed upływem terminu i sporządza osobną listę rankingową dla każdego uniwersytetu. W skład komisji wchodzą eksperci ze wszystkich uniwersytetów YUFE reprezentujących różne dyscypliny związane z tożsamością europejską.
  2. Ostateczny wybór kandydatów podejmowany jest w przyszłej uczelni kontraktowej: Po sporządzeniu list przez Komisję Ekspertów YUFE, każda uczelnia przyznająca dane stanowisko przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Kandydaci muszą spełniać krajowe/lokalne wymogi prawne dotyczące zatrudnienia.
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Do Bremy z YUFE

Poznaj YUFE, dołącz do YUFE Academy 2020!


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.