Sports

Jeden z dziesięciu

— Redakcja
share on twitter share on facebook share on linkedin send by email print

Na dziesiątym miejscu zakończył rozgrywki w II lidze koszykówki zespół AZS UMK PBDI Toruń.

W niedzielę 28 marca podopieczni trenera Kamila Michalskiego rozegrali ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, przegrywając na własnym parkiecie z Ogniwem Szczecin 85:90.

Pomimo znacznie wyższej czwartej pozycji szczecinian w ligowej tabeli mecz od początku miał wyrównany przebieg. Pierwszą kwartę studenci UMK rozstrzygnęli na swoją korzyść 23:18 i przez kolejne dwie kwarty utrzymywali korzystny rezultat (16:17, 23:23).

Niestety do ostatniej, decydującej części meczu zespół AZS UMK Toruń przystąpił w osłabieniu, aż trzech graczy zostało ukaranych za 5 przewinień. Na ławce byli zmuszeni usiąść Damian Chojnacki, Michał Samsonowicz i Jakub Sowa. Akademicy utrzymywali się na prowadzeniu do stanu 63:63, na 8 minut do zakończenia meczu. Końcówka spotkania należała jednak do zawodników Ogniwa Szczecin (prowadzonych przez mierzącego 172 cm wzrostu Remona Nelsona), którzy na zakończenie rundy zasadniczej odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 90:85.

AZS UMK Toruń po rundzie zasadniczej uplasował się na 10. miejscu w tabeli, zaraz za zespołami z regionu Enea Astoria Bydgoszcz i Miasto Zakochanych Chełmno.

W najbliższych tygodniach studenci rozpoczną rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski.