Na czele komisji kwalifikacyjnych
Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji został powołany na przewodniczącego komisji, która wybierze prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz komisji przeprowadzającej postępowanie kwalifikacyjne na członków Krajowej Izby Odwoławczej. Do pełnienia tych funkcji został mianowany przez Ministra Rozwoju i Technologii.
Krajowa Izba Odwoławcza jest ważnym organem dla funkcjonowania systemu zamówień publicznych. Do jej kompetencji należy rozpatrywanie odwołań w postępowaniach o dzielenie zamówień publicznych.
Na obecnym etapie postępowania na członków Krajowej Izby Odwoławczej zostanie wybranych osiem osób. Ci, którzy zgłosili się do konkursu, przeszli już pierwszy, pisemny etap oceny. Najlepszych, wyłonionych w tej części postępowania, czeka teraz kwalifikacja ustna. Po zakończeniu konkursu Komisja przedstawi Ministrowi listę osób z najlepszymi wynikami z rekomendacją powołania ich na członków Krajowej Izby Odwoławczej.
Prof. Henryk Nowicki pełnił również funkcję przewodniczącego komisji mającej wybrać prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, do której został powołany w ubiegłym roku. Nie udało się jednak wyłonić kandydata na prezesa KIO, dlatego konkurs ponowiono. Po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego, Komisja przedstawi Ministrowi rekomendowaną osobę na to stanowisko.
Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK, wieloletni nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji. Jest autorem licznych prac naukowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego, umów koncesji na roboty budowlane lub usługi, kontroli administracji oraz innych obszarów prawa publicznego. Inicjator i organizator Studiów Podyplomowych w zakresie Prawa Zamówień Publicznych, którymi kieruje od chwili ich powołania. Prowadzi i prowadził wykłady w wielu uczelniach wyższych. Organizator i współorganizator kilkudziesięciu konferencji krajowych i międzynarodowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. Wygłaszał referaty na ponad osiemdziesięciu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ekspert i doradca organów władzy publicznej oraz podmiotów gospodarczych, były członek Rady Zamówień Publicznych, ekspert Banku Światowego. Uczestnik prac legislacyjnych, między innymi, prawa zamówień publicznych oraz ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.