Campus life

Najlepsze studenckie start-upy nagrodzone na Welconomy

— Liliana Radkiewicz
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Wręczenie nagród i wyóżnień dla najlepszych studenckich start-upów towarzyszyło XXVII Welconomy Forum
fot. Andrzej Romański

Firma PetTeam otrzymała nagrodę im. Stefana Mellera w konkursie na "Najlepiej prowadzony start-up wśród studentów UMK w Toruniu w 2019 roku". Wyróżnienie wręczono podczas XXVII Welconomy Forum, które 14 i 15 września odbywało się w Toruniu.

Welconomy Forum in Toruń to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju. Jego celem jest stworzenie płaszczyzny dyskusji dla przedstawicieli różnych środowisk - w wydarzeniu biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, samorządowcy, dziennikarze, a także osoby zaangażowane w pozarządową działalność społeczną.

Podczas Forum wręczono nagrodę im. Stefana Mellera w konkursie na "Najlepiej prowadzony start-up wśród studentów UMK w Toruniu w 2019 roku". Nagroda główna trafiła w ręce start-upu PetTeam, których twórczyniami są studentki III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej: Michaliny Insadowskiej, Weroniki Topolskiej i Patrycji Taica Frias. Wyróżnienia otrzymali twórcy start-upów Opti_Graf-3D oraz Funner App. Nagrodę i wyróżnienia wręczali Rektorzy UMK: prof. dr hab. Andrzej Sokala, prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz dr Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca.

Tegoroczne wydarzenie, które było planowane na połowę marca, zostało przełożone na wrzesień. Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne, program wydarzenia został zmodyfikowany. W tym roku w Forum wzięło udział dwóch prelegentów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: dr hab. Zbigniew Girzyński, prof. UMK z Wydziału Nauk Historycznych oraz dr hab. Marcin Kilanowski, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji. Będą oni gośćmi panelu dyskusyjnego "Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do Wolnej Polski". Moderatorem dyskusji był Kazimierz Kleina, a gościem specjalnym - prof. dr hab. Jerzy Buzek.

Program wydarzenia

Gallery

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.