Pierwsze miejsce za pracę o mieście
Inż. Tomasz Starczewski, student II roku gospodarki przestrzennej i geozarządzania oraz absolwent gospodarki przestrzennej na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, zdobył I miejsce w IV edycji Konkursu Instytutu Metropolitalnego na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej lub metropolitalnej.
Nagrodzona praca inż. Tomasza Starczewskiego "Metody oceny przekształceń rewitalizacyjnych – studium analityczne na przykładzie Torunia" została napisana pod kierunkiem dr. hab. inż. Krzysztofa Rogatki, prof. UMK. Dotyczyła ona analizy przydatności metody ankietowej PAPI oraz metody macierzy Maslin Multi-Dimensional Matrix (MMDM) do oceny zrealizowanych projektów rewitalizacyjnych. W pracy ocenie poddano projekty przeprowadzone na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, uwzględnione w Lokalnym Programie Rewitalizacji Torunia na lata 2007-2015. Praca ma wysoce aplikacyjny charakter, ponieważ zastosowane hybrydowe podejście badawcze może zostać wykorzystane do oceny procesu rewitalizacji we wszystkich miastach w Polsce, co stanowi jedno z najważniejszych wyzwań współczesnych ośrodków miejskich.
Inż. Tomasz Starczewski jest także współautorem 5 artykułów naukowych (w tym również wysoko punktowanych), w których porusza kwestie m.in. rewitalizacji, ładu przestrzennego oraz rozwoju zrównoważonego. Ponadto aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Sprawował także funkcję prezesa „SKN Kreatorzy Przestrzeni” (2017-2018), którego aktualnie jest wiceprezesem (od 2018).
Konkurs, który organizowany jest z inicjatywy Instytutu Metropolitalnego, kierowany jest do wszystkich studentów zainteresowanych tematyką dużych miast i metropolii. W tegorocznej edycji laureatami konkursu zostało troje uczestników.