Campus life

Pierwszy magister "dwutorowiec"

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Od lewej: rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Sokala, mgr Bartosz Leszczyński oraz mgr Tomasz Górzyński - zastępca dyrektora UCS ds. sportowych
fot. Anna Bielawiec-Osińska

Bartosz Leszczyński jest pierwszym uczestnikiem uniwersyteckiego Programu kariera dwutorowa student-sportowiec, który zdobył tytuł magistra. Utytułowany wioślarz został absolwentem Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK.

Bartosz Leszczyński ukończył na UMK dwa kierunki prowadzone przez WNoPIB: bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia) oraz stosunki międzynarodowe (studia II stopnia). Jest też absolwentem studium podyplomowego w zakresie finansów. Naukę z powodzeniem łączył z karierą sportową - do jego największych osiągnięć należą dwukrotny udział w wioślarskich Mistrzostwach Świata U23, udział w Mistrzostwach Europy oraz brązowy medal Akademickich Mistrzostwach Świata.

21 lipca – jako pierwszy magister "dwutorowiec" – Bartosz Leszczyński spotkał się z rektorem elektem prof. dr. hab. Andrzejem Sokalą.

Zaproszenie było dla mnie wyrazem uznania dla moich osiągnięć w nauce oraz sygnałem, jak ważną grupą dla Uniwersytetu stają się sportowcy – mówi absolwent WNoPiB. – Jestem wdzięczny władzom uczelni, w szczególności panu rektorowi Andrzejowi Sokali, za stworzenie i rozwijanie programów dedykowanych studentom-sportowcom. Dziś UMK daje zawodniczkom i zawodnikom znakomite narzędzia do pogodzenia studiów ze sportem.

Celem pionierskiego Programu kariera dwutorowa, który w roku 2018/2019 ruszył na UMK, jest zapewnienie studentom-sportowcom jak najlepszych warunków do kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji Programu jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w celu odpowiedniego zarządzania i planowania kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką. Program zakłada połączenie treningu wysokiej jakości i edukacji na najwyższym poziomie, bez uszczerbku dla celów obu tych działalności. - Cieszę się że mogłem być częścią tego przedsięwzięcia – mówi Bartosz Leszczyński i zdradza swoje plany na przyszłość: - Przez pięć lat studiów na UMK znalazłem wiele obszarów zainteresowań, które ze względu na świetnie układającą się współpracę chciałbym rozwijać, kontynuując naukę na III stopniu studiów na UMK. Jednocześnie pragnę zachęcić wszystkich sportowców by korzystali z możliwości, które zapewnia im Uniwersytet oraz rozwijali zarówno ciało, jak i umysł.

Więcej o Programie kariera dwutorowa

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Diamentowy student

Nagrody dla róż grafenowych


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.