Campus life

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące na podium

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące
fot. Andrzej Romański

Ukazał się nowy ranking najlepszych liceów ogólnokształcących miesięcznika "Perspektywy". W tegorocznym zestawieniu Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące uplasowało się na drugim miejscu. 

Ranking "Perspektyw", obejmujący półtora tysiąca polskich liceów i techników, powstaje na podstawie wyników matur oraz sukcesów uczniów w olimpiadach przedmiotowych. O jego ostatecznym kształcie decyduje kapituła, na której czele stoi dr hab. Barbara Marcinkowska, prof APS – rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W tegorocznym zestawieniu na drugim miejscu znalazło się działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące. W ubiegłym roku ULO zajęło pierwsze miejsce, a w swojej historii kilkukrotnie stawało na podium rankingu "Perspektyw". Szkoła powstała 22 lata temu jako liceum tworzące warunki kształcenia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z całej Polski. Od września 2019 r. nosi nazwę Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące, wcześniej funkcjonowała jako Gimnazjum i Liceum Akademickie.

Na podium rankingu "Perspektyw" 2021 stanęły także: na pierwszym miejscu XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, a na trzecim XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Warto dodać, że Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące okazało się bezkonkurencyjne w towarzyszącym głównemu rankingowi zestawieniu szkół olimpijskich. W klasyfikacji wzięto pod uwagę wyniki z 41 krajowych i 12 międzynarodowych olimpiad.

Pełny ranking "Perspektyw"

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Nawiąż międzynarodowe przyjaźnie

Zajęcia dydaktyczne do oceny

Article contains a clip

Ze świata sportu akademickiego

Pierwsze posiedzenie Rady Uniwersytetu


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.