Campus life

Zapytaj eksperta i nie bój się szczepienia

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot. Samorząd Studentów CM UMK

Samorząd Studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza na live #CMniebolało Studenci CM UMK idą się szczepić, podczas którego prelegenci kompleksowo odpowiedzą na pytania dotyczące szczepień przeciwko Covid-19. Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 15:00 na kanale YouTube UMK TV.

Żyjemy w dobie "fake news", które rozprzestrzeniają się sześciokrotnie szybciej niż prawdziwe informacje. W 2017 roku współtwórca World Wide Web, Tim Berners-Lee, powiedział, że fałszywe wiadomości są jednym z trzech najbardziej szkodliwych trendów w Internecie, które należy rozwiązać, jeśli sieć ma naprawdę "służyć ludziom". Obecna sytuacja związana z akcją szczepień jest dla wielu osób niezrozumiała, w głowie pojawia się wiele pytań i wątpliwości, a ruch antycovidowy napędza strach jeszcze bardziej, dlatego Samorząd Studencki Collegium Medicum wychodzi naprzeciw wątpliwościom i dzięki zorganizowanej akcji chce udowodnić, że nie należy się bać szczepionek.

Ekspertami w rozmowie będą m.in. prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk, dziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. Aleksander Deptuła, prof. UMK z Katedry Propedeutyki Medycyny i Profilaktyki Zakażeń i dr hab. Sylwia Kołtan, prof. UMK z Katedry Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

Każdy chętny może przesłać swoje pytanie dotyczące kwestii szczepień przeciwko Covid-19 do ekspertów za pomocą formularza.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

TRANSMISJA

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Szczepienia przeciwko COVID-19 - komunikat Rektora

On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.