Życie kampusu

20 lat z absolwentami

fot. Anna Bielawiec-Osińska

Program "Absolwent UMK" obchodzi 20. urodziny! Z okazji jubileuszu na uczestników i sympatyków Programu czeka kilka akcji i atrakcji, które pojawiać będą się przez cały rok obchodów.

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika - patrona naszej uczelni. Od 20 lat jego misją jest integracja środowiska absolwenckiego oraz kształtowanie i utrzymywanie więzi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z absolwentami.

Fotozabawa "Nic nie UMKnie"

Jednym z pierwszych jubileuszowych akcentów jest zabawa fotograficzna, której uczestnicy mają szansę sprawdzić swoją znajomość UMK oraz rozpoznać na zdjęciach zakątki i motywy związane z Uniwersytetem. Do wygrania są gadżety uniwersyteckie – bluzy, plecaki, koszulki, krawaty, apaszki, pendrive’y, kosmiczne skarpetki, torby, karty do gry, kubki, magnesy i widokówki 3D.

Czas trwania zabawy: 19 – 28 lutego 2021.

Konkurs literacki "Fabulae de futuris"

Konkurs literacki "Fabulae de futuris" (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction ruszył na początku stycznia 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu "Absolwent UMK".

Przedmiotem konkursu jest krótki tekst pisany prozą zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej, nawiązujący w treści do tematyki badań naukowych prowadzonych obecnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródłem wiedzy o prowadzonych badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

Prace konkursowe można przesłać do 31 marca 2021. Szczegóły w regulaminie.

Jubileusz  na Facebooku

Przywileje dla uczestników Programu "Absolwent UMK"