dowiedz się więcej

20. urodziny Programu "Absolwent UMK"

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego.   Z okazji okrągłego jubileuszu Program Absolwent przygotował kilka akcji i atrakcji, którymi będzie dzielić się na swojej stronie oraz w tym wydarzeniu w ciągu całego roku 2021. Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!   Wydarzenia jublileuszowe AKTYWNE

• Konkurs literacki "Fabulae de futuris" (do 31.03.2021)
NADCHODZĄCE
  • Fotozabawa "Nic nie UMKnie" (19-28.02.2021)

Program "Absolwent UMK" w internecie:

• Strona Programu
  • Strona Facebookowa
  • Wydarzenie

Nocny Rajd Kwiatu Paproci 2021

Program Absolwent UMK i Klub Rowerowy Skołowani zapraszają na tradycyjny nocny rajd rowerowy organizowany w weekend przesilenia letniego. Udział w wydarzeniu mogą wziąć absolwenci UMK wraz z osobą towarzyszącą.   W ramach atrakcji odbędzie się tradycyjne poszukiwanie kwiatu paproci. Będzie to także okazja do, o ile pogoda na to pozwoli, obserwowania nieba przez teleskop czy wzięcia udziału w warsztatach optycznych "Świat widziany przez soczewkę". Wycieczka jest bezpłatna. Zapisy trwają do 23 czerwca: ZGŁOSZENIA

• Trasa: Toruń - Chorab - Leśnictwo Olek - Toruń
  • Dystans w obie strony: 20 km
  • Tempo: umiarkowane
  • Zbiórka: godz. 19:45 przy głównym wejściu do Toruń Plaza (ul. Broniewskiego 90)
  • Powrót: ok. północy ścieżką rowerową na Wrzosy.

Wtorek z psychologią

Instytut Psychologii UMK we współpracy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na ostatni w tym roku akademickim Wtorek z psychologią. Wykład pt. "Wizualne metafory w ruchomych obrazkach. Psychologiczne aspekty kina poetyckiego na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego" poprowadzi dr Łukasz Miciuk.

TRANSMISJA

Tytuł wykładu „Wizualne metafory w ruchomych obrazkach. Psychologiczne aspekty kina poetyckiego na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego” dra Łukasza Miciuka brzmi tajemniczo i intrygująco, ale z całą pewnością będzie gratką dla wszystkich zainteresowanych obszarem wiedzy stanowiącym swoisty łącznik między psychologią i filmem. Znacznie częściej eksplorowaną i szerzej znaną tematyką łączącą kino z psychologią jest analiza filmów, których tematyką są choroby psychiczne, zaburzenia, niezwykłe przypadki pacjentów. Tu natomiast prelegent proponuje temat mniej oczywisty, który w związku z tym – jak nam się wydaje – warto spopularyzować: metafory w kinie poetyckim. Będzie to z pewnością interesujące zarówno dla słuchaczy zainteresowanych psychologią, jak i kinomanów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W jego trakcie będzie działał chat, na którym będzie można zadawać pytania.

Joga nad Martówką

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza na jogę w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Spotkania będą odbywać się w każdą niedzielę lipca (4, 11, 18, 25 lipca 2021 r.) w godzinach 10:00-11:30 na terenach rekreacyjnych nad Martówką. W razie niepogody zajęcia będą odbywać się na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ul. Św. Józefa 17.

Chętni powinni mieć ze sobą matę lub koc i być w wygodnym stroju.