WNoPiB dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 12. zagra na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorzy "WNoPiB dla WOŚP" przygotowali turnieje sportowe i licytację.

Tegoroczną edycję imprezy rozpoczną wydarzenia w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego, gdzie 28 stycznia uczestnicy zmierzą się w futsalu. Dzień później na boisku Uniwersyteckiego Centrum Sportowego o zwycięstwo powalczą drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek koszykarskich 3x3.

Po raz drugi organizatorzy zapraszają również do akcji "Krokuj z nami". Inicjatywa polega na udokumentowaniu treningu, podczas którego uczestnik siłą własnych mięśni pokona w dowolny sposób co najmniej jeden kilometr. Wynik należy upublicznić na swoim profilu z hasztagiem #krokujznami. Każdy kilometr to złotówka w puszce WNoPiB dla WOŚP. Trzy osoby z najwyższymi wynikami zostaną nagrodzone. W wydarzeniu można wziąć udział do 29 stycznia.

Na licytację organizowaną przez WNoPiB dla WOŚP przekazano w tym roku m.in. kolekcjonerską koszulkę Realu Madryt z meczu o Superpuchar Europy, vouchery do restauracji lub zaproszenie na spotkanie w Parlamencie Europejskim z Radosławem Sikorskim. Wszystkie aukcje można znaleźć na Allegro Charytatywni. Cały czas można również wspierać WOŚP wpłacając dowolną kwotę do wirtualnej skarbonki.

dowiedz się więcej

Klucz do wszystkiego - promocja książki

Wydział Nauk Historycznych UMK i Muzeum Gdańska organizują promocję książki śp. dr. Andrzeja Nieuważnego pt. "Klucz do wszystkiego. Dzieje napoleońskiej twierdzy Gdańsk 1807-1814".

Promocji książki towarzyszyć będzie debata "Stan i perspektywy badawcze historii wojskowej w Polsce", w której aktywny udział wezmą prof. dr hab. Bogusław Dybaś, dr hab. Krzysztof Kwiatkowski, prof. UMK, prof. dr hab. Dariusz Nawrot i prof. dr hab. Aleksander Smoliński. Debatę moderować będzie dr hab. Jarosław Centek, prof. UMK.

Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2023 r. o godzinie 11:30 w sali C.039 w Collegium Humanisticum UMK przy ul. W. Bojarskiego 1 w Toruniu.

dowiedz się więcej

Jak napisać dobrą pracę dyplomową?

Wydział Nauk o Zdrowiu zaprasza na kolejny "Wtorek z nauką". Spotkanie z dr. hab. Krzysztofem Szwedem, prof. UMK odbędzie się  31 stycznia o godz. 19:00 na platformie ClickMeeting. Tematem godzinnego wykładu będzie pisanie pracy dyplomowej.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod tym linkiem.

Po wydarzeniu każdy uczestnik biorący udział w wykładzie otrzymuje certyfikat.

dowiedz się więcej

Wystawa wokół "De revolutionibus..."

Obchodom 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika towarzyszyć będzie wystawa "Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania... Wokół De revolutionibus", współorganizowana przez Bibliotekę Uniwersytecką.

Uroczysty wernisaż zaplanowano w przeddzień Dies Natalis Copernici - na 18 lutego na godz. 13:30.

Ekspozycja jest koprodukcją Muzeum Okręgowego w Toruniu, Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu oraz Archiwum Państwowego w Toruniu. Wystawa będzie dostępna do 7 maja 2023 r.

Koncert z okazji Święta Uniwersytetu

Pełen kosmicznych nawiązań będzie tegoroczny koncert z okazji Święta Uniwersytetu. 18 lutego, w przededniu 550. urodzin Mikołaja Kopernika, w Auli UMK wystąpi Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą litewskiego dyrygenta Dainiusa Pavilionisa.

W programie koncertu znajdą się następujące kompozycje: R. Strauss – Tako rzecze Zarathustra op. 30, cz. I Wschód słońca; L. van Beethoven arr. J. Kowalewski – Sonata księżycowa; A. Wesołowski – Utwór z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika; G. Holst – Planety op. 32.

Koncert rozpocznie się 18 lutego o godz. 18:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w Toruniu.

Pracownicy, emeryci i renciści UMK, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniu, mają możliwość odbioru bezpłatnych zaproszeń w Dziale Socjalnym UMK (IV p. rektoratu, pok. 416). Każda osoba może otrzymać dwa zaproszenia.

Sztuka natury. Natura sztuki vol. 2

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę podsumowującą projekt dr. Piotra Florianowicza z Katedry Projektowania Graficznego "Sztuka natury. Natura sztuki vol. 2".

"SZTUKA NATURY. NATURA SZTUKI vol. 2" to ogólnopolski projekt edukacyjno-kulturalny oparty na warsztatach twórczych aktywizujących dzieci, młodzież oraz studentów. Autorem projektu jest dr Piotr Florianowicz, a organizatorem Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Wystawa jest prezentowana w Galerii 34 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 do 28 lutego 2023 r.