dowiedz się więcej

Konkurs literacki „Fabulae de futuris”

Do 31 marca można nadsyłać krótkie teksty science-fiction na Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości), ogłoszony w styczniu 2021 z okazji Roku Roku Stanisława Lema oraz 20-lecia Programu „Absolwent UMK”.

Przedmiotem konkursu jest tekst pisany prozą, zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej (science-fiction), nawiązujący w treści do tematyki dowolnie wybranych badań naukowych prowadzonych obecnie na UMK. Źródłem wiedzy o badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

Konkurs ma charakter otwarty – może wziąć w nim udział każda zainteresowana osoba, jednakże dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK przewidziana jest dodatkowa kategoria z nagrodami „Najlepsza praca absolwencka”.

Oceny jakościowej nadesłanych prac dokona trzyosobowe jury, złożone z absolwentów UMK:

• dr hab. Dariusz Brzostek, prof. UMK, Instytut Nauk o Kulturze, Wydział Humanistyczny UMK – przewodniczący jury,
  • Robert Małecki, pisarz – członek jury,
  • dr hab. Jacek Matulewski, prof. UMK, Instytut Nauk Technicznych, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK – członek jury.

Strona konkursu (szczegóły i regulamin)

Wydarzenie na FB: https://tiny.pl/r5qcr

dowiedz się więcej

20. urodziny Programu "Absolwent UMK"

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego.   Z okazji okrągłego jubileuszu Program Absolwent przygotował kilka akcji i atrakcji, którymi będzie dzielić się na swojej stronie oraz w tym wydarzeniu w ciągu całego roku 2021. Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!   Wydarzenia jublileuszowe AKTYWNE

• Konkurs literacki "Fabulae de futuris" (do 31.03.2021)
NADCHODZĄCE
  • Fotozabawa "Nic nie UMKnie" (19-28.02.2021)

Program "Absolwent UMK" w internecie:

• Strona Programu
  • Strona Facebookowa
  • Wydarzenie

Konferencja WIAD21

Pracownicy i doktoranci z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji UMK zapraszają na konferencję naukową z okazji Światowego Dnia Architektury Informacji, która odbędzie się 27-28.02.2021 online. Tym razem wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy. W czasie konferencji będzie można wysłuchać wystąpień z zakresu architektury informacji, user experience, dizajnu, użyteczności, projektowania interfejsów itd. „Curiosity” („Ciekawość”) to hasło przewodnie nadchodzących obchodów. Języki konferencji: polski i angielski.

Gośćmi Honorowymi będą:

• dr Rosa M. Arriaga (Uniwersytet w Georgii, USA);
  • dr Abby Goodrum  (Uniwersytet Wilfrida Lauriera, Kanada);
  • Joe Natoli (Give Good UX, USA);
  • Yuki Hirayama (Mujin, Inc., Japonia);
  • dr Robson Santos (Uniwersyt Positivo; LuizaLabs, Brazylia)

Strona konferencji

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Pierwszy "Studencki wtorek z nauką"

Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK zaprasza wszystkich studentów UMK na cykliczne spotkania online w ramach „Studenckiego wtorku z nauką”.  Prelegentami spotkań będą nauczyciele akademiccy, czynnie zaangażowani w działalność naukową uczelni, a poruszana tematyka obejmie m.in. podstawy działalność badawczej, kierunki rozwój naukowego oraz możliwości wsparcia finansowego projektów studenckich.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca 2021 r. o godzinie 19:00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Tematem spotkania będzie "Idea i planowanie doświadczeń naukowych", a wykład poprowadzi dr Krzysztof Szwed z Katedry Neuropsychologii.

Aby wziąć udział w spotkaniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. Należy pamiętać o podaniu adresu e-mail w domenie UMK. Link do spotkania będzie załączony w wiadomości zwrotnej potwierdzającej prawidłową rejestrację.

Spotkanie będzie trwało 45 minut + 15 minut dyskusji. Po każdym wykładzie student otrzyma certyfikat.

e-Dzień Otwarty WNEiZ UMK

Już 9 marca 2021 roku Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na Dzień Otwarty. Tym razem - z wiadomych powodów - zdalnie. Start o 10:01 na oficjalnym profilu Wydziału na Facebooku!

Włącz naszą transmisję i sprawdź, dlaczego warto tworzyć #teamwneiz! W trakcie wydarzenia będziesz miał/a okazję:

• zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału,
  • zapoznać się z zasadami rekrutacji obowiązującymi na UMK,
  • spotkać się ze studentami - by zasięgnąć opinii o Wydziale z różnych perspektyw,
  • poznać kreatywną stronę Wydziału.

dowiedz się więcej

Odpowiedzialność cywilno-prawna w spółkach handlowych

Koło Naukowe Prawa Handlowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej „Odpowiedzialność cywilno-prawna w spółkach handlowych”. Konferencja odbędzie się 12 marca 2021 r. na platformie Microsoft Teasms. Zgłoszenie czynnego udziału można przesyłać do 20 lutego 2021 r. na adres: knph.wpia@umk.pl. Udział w Konferencji – zarówno czynny jak i bierny – jest bezpłatny. Każdy z uczestników, który zdecyduje się na wygłoszenie prelekcji otrzyma certyfikat. Wydarzenie na Facebooku