Nadchodzące wydarzenia

dowiedz się więcej

Wystawa pocztówek miłosnych w Bibliotece

"Kochaj mnie!" to tytuł wystawy pocztówek miłosnych z kolekcji Gabinetu Zbiorów Graficznych Biblioteki Uniwersyteckiej UMK. Ekspozycja będzie prezentowana do 7 marca.

Pocztówki można podziwiać na III piętrze Biblioteki Głównej UMK. Ekspozycja została przygotowana przez Lidię Gerc, Elżbietę Hudzik oraz Renatę Makowską z Oddziału Zbiorów Specjalnych BU.

Plakat wydarzenia

dowiedz się więcej

Wystawa Dyplom 2023

15 lutego odbędzie się wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 r. Do 17 marca w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w tym roku będzie można zobaczyć nagrodzone prace 38 osób z siedmiu kierunków studiów.

Wernisaż wystawy będzie połączony z uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień, które zaplanowano na godz. 16:30. O godz. 18:00 w foyer CSW nastąpi otwarcie wystawy. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem dostępności na wielu poziomach (widzenie, słyszenie, poruszanie się, rozumienie i czucie).

Założeniem organizatorek wystawy DYPLOM 2023 było rozszerzenie dostępności wydarzenia na wielu poziomach i zaprezentowania części prac osobom ze szczególnymi potrzebami, dlatego do większości prac artystycznych wykonana została audiodeskrypcja. Organizatorki zadbały również o transkrypcję filmów dla osób niedosłyszących i głuchych. Z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych stworzona została możliwość dotyku wybranych dzieł lub ich elementów. Na wystawie będzie też można zobaczyć i dotknąć matryce graficzne. W trakcie wystawy odbędą się warsztaty tyflograficzne.

Zamysłem organizatorek było również stworzenie wystawy bardziej otwartej na osoby uczestniczące, dlatego w jej trakcie odbędą się warsztaty artystyczne i profilowane oprowadzenia: w języku angielskim, ukraińskim oraz oprowadzenie konserwatorskie.

Kuratorką wystawy jest Dorota Chilińska. Koordynatorkami z ramienia CSW są Matylda Hinc i Anna Buller. Za identyfikację wizualną odpowiadają Maria Szczodrowska i Radek Staniec, a realizacją wystawy zajął się Wojciech Rumiński.

Osoby uczestniczące w wystawie:

 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Wiktoria Ciułkowska, Roksana Dołkowska, Martyna Jeznach, Dominika Trzeciak
 • GRAFIKA: Agata Burzyńska, Kamil Jakóbiak, Elżbieta Janusz, Aleksandra Klóska, Magdalena Lipowiec, Julia Łuczak, Anita Rybacka, Katarzyna Słomiana, Paulina Stark
 • MALARSTWO: Mikita Antonchyk, Igor Datkiewicz, Agnieszka Gotowicz, Weronika Szymańska, Philipp Wendland
 • SZTUKA MEDIÓW I EDUKACJA WIZUALNA: Marta Bezrudczyk, Piotr Dankowiakowski, Jessica David, Olena Kozak, Anna Szczepaniak, Ewelina Szpakowska
 • KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI: Justyna Basta, Berenika Czerwonka, Katarzyna Dróżdż, Natalia Mazur, Karolina Migdał, Agata Rzeszotarska, Adriana Zakowicz
 • OCHRONA DÓBR KULTURY: Joanna Kubasik, Michał Radtke, Natalia Borek, Ada Kokot, Jakub Małek
 • HISTORIA SZTUKI: Martyna Groth, Jakub Jankowiak

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Wystawa obrazów Tytusa Brzozowskiego w Toruniu

Instytut Polonika oraz Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy "Tytus Brzozowski. 12 miast". Wydarzenie odbędzie się 22 lutego o godz. 13:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Gagarina 13). Wstęp wolny.

Pałac Kinskich w Wiedniu, rzeźba „Centurione I” Igora Mitoraja w Londynie, Kolumna Barska w Rapperswillu, świątynie Wilna i Lwowa czy Teatr Dramatyczny Kote Mardżaniszwili w Tbilisi - te i wiele innych ważnych obiektów można zobaczyć na wystawie obrazów Tytusa Brzozowskiego.

Cykl malarski prezentuje 12 miast z różnych części świata, w których odnaleźć można materialne ślady obecności Polaków. Prezentowana wystawa akwareli to efekt współpracy Tytusa Brzozowskiego, architekta i akwarelisty, z Instytutem Polonika. Cykl akwarel wieńczy trzynasty obraz będący kolażem elementów zaczerpniętych z pozostałych 12 prac. Podczas wernisażu zostanie zaprezentowany krótki film ukazujący kulisy pracy artysty nad akwarelami.

Wystawa podróżuje po Polsce i po świecie. Do tej pory prezentowana była m.in. w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, w Muzeum Historycznym Skierniewic, w Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, a dzięki dofinansowaniu z Programu MKiDN „Kultura inspirująca” również w Muzeum Polskim w Ameryce w Chicago, w Muzeum Polskim w Raperswilu, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie czy w Ratuszu w Wilnie.

Wystawa "Tytus Brzozowski. 12 miast" będzie prezentowana w Bibliotece Uniwersyteckiej do 25 marca 2024 r.

Plakat wydarzenia

dowiedz się więcej

Zasoby w kosmosie

Książnica Kopernikańska zaprasza na spotkanie z Mariuszem T. Kłodą z Wydziału Prawa i Administracji, który omówi podstawowe zagadnienia prawne związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów kosmicznych. Prelekcję zaplanowano na 29 lutego w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

W Układzie Słonecznym są asteroidy zawierające surowce naturalne, których wartość liczy się w setkach bilionów dolarów. Szacuje się, że na jednej tylko asteroidzie Hebe jest tyle żelaza, że wystarczyłoby go ludzkości na ponad milion lat, niklu - na 83 mln, a złota na ponad 700 tys. lat.

Czy są jednak przepisy, które regulują rozwój kosmicznego górnictwa? Czy Polska uczestniczy w ustalaniu tych regulacji? Tym zagadnieniom poświęcone zostanie kolejne spotkanie przygotowane przez toruński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Wykład będzie rejestrowany i udostępniony na stronie toruńskiego PTMA.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Dni Darwina na Wydziale Humanistycznym dla szkół podstawowych

W ramach obchodów Dni Darwina na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownicy Katedry Językoznawstwa Eksperymentalnego na Wydziale Humanistycznym oraz studenci i studentki filologii angielskiej zapraszają uczniów i uczennice szkół podstawowych na warsztaty o ewolucji języka. Spotkanie zaplanowano na 1 marca.

Karol Darwin zastanawiał się nad pochodzeniem języka już na samym początku swojej pracy naukowej. W prywatnych notatkach rozważał o umiejętnościach komunikacyjnych zwierząt, ich możliwościach uczenia się nowych dźwięków, a nawet o tym, jak potrafią łączyć sekwencje dźwięków z konkretnymi znaczeniami. Karol Darwin zauważył, że „język odróżnia człowieka od innych zwierząt w dużym stopniu”, ale podkreślił również, że „nie należy tej różnicy przeceniać – zwierzęta również komunikują się ze sobą”, a podobieństwo pomiędzy wokalizacjami czy gestami towarzyszącymi wyrażaniu podstawowych emocji przez ludzi a dźwiękami i gestami zwierząt nie jest wyłącznie powierzchowne. Ostatecznie Darwin zebrał swoje przemyślenia o języku w drugim – zaraz po O powstawaniu gatunków – swoim najważniejszym dziele, czyli O pochodzeniu człowieka. To właśnie tam Darwin określił język mianem najważniejszego, obok ognia, wynalazku ludzkości.

Dr Monika Boruta-Żywiczyńska oraz studenci Julia Zaborowska i Antek Żyndul zapraszają uczniów i uczennice szkół podstawowych z klas 4-8 na warsztaty "Co ma pantomima do języka migowego?". Celem warsztatów będzie prześledzenie wyłaniania się znaków języka migowego w nowo powstającym języku migowym na przykładzie języka migowego z wysp Świętego Tomasza i Książęcej.

Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres mboruta@umk.pl. Jedna grupa nie może przekroczyć 16 osób + opiekun. Przewidziane są dwa spotkania jednego dnia, a każde z nich przewidziano na ok. 90 minut. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Plan warsztatów:

 • wstęp: Centrum Badań nad Ewolucją Języka UMK: kim jesteśmy i czym się zajmujemy;
 • dyskusja: Co to jest język, co to znaczy, że język migowy jest językiem i jak człowiek się go uczy?
 • gra: kalambury, mały słownik języka migowego, pokolenia językowe
 • pytania i odpowiedzi, upominki
dowiedz się więcej

Charytatywna Gala Copernicana

Po ponad rocznej przerwie powraca  długo oczekiwana Gala Copernicana. Samorząd Studencki i Samorząd Doktorantów zapraszają na wydarzenie 1 marca o godzinie 19:00 w Auli UMK.

Głównym motywem wydarzenia jest wyłonienie zwycięzców w plebiscycie, w którym o wyróżnieniach decydują głosy osób studiujących w ośmiu kategoriach:

 • Made by student - najlepszy projekt studencki
 • Student na piątkę z plusem - wzór studenta
 • Doktorant na piątkę z plusem - wzór doktoranta
 • Zakręceni w nauce - najlepsze koło naukowe
 • Dziekan PRO - najlepszy prodziekan ds. studenckich
 • Z sercem dla studenta - najlepszy dziekanat
 • Best of 16 - najbardziej zaangażowany wydział

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 5 lutego przez formularz zgłoszeniowy.

Galę tradycyjnie uświetnią także występy muzyczne oraz licytacji charytatywnej. Zebrane podczas tego wieczoru pieniądze zostaną przeznaczone na profilaktykę zdrowia psychicznego społeczności studenckiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

I Kopernikański Bal Charytatywny

Samorząd Studencki UMK i Fundacja Amicus UNC zaprasza do udziału w I Kopernikańskim Balu Charytatywnym. Wydarzenie odbędzie się 1 marca o godz. 20:30 w Auli UMK.

Bal towarzyszy corocznej Charytatywnej Gali Copernicana. Wydarzenie zorganizowano z myślą o osobach studiujących z wszystkich wydziałów. Na uczestniczki i uczestników czekać będą niezwykłe aukcje, a dochód uzyskany podczas licytacji fantów zostanie przeznaczony na profilaktykę zdrowia psychicznego społeczności studenckiej UMK.

Koszt dla jednej osoby to 250 zł. W cenę wliczają się ciepłe posiłki w formie bufetu, oprawa muzyczna, ochrona, napoje bezalkoholowe i możliwość skorzystania z wynajętej na ten wieczór fotobudki. Chętni powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/XRxEd8ydi2yemK7a8.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Dzień na UMK

"Stąd trafisz wszędzie!" – to hasło przewodnie Dnia na UMK, czyli drzwi otwartych, w czasie których będzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji na studia, poznać bliżej nasz Uniwersytet i perspektywy, które stwarza, a także ciekawie spędzić czas w kilku strefach tematycznych. Wydarzenie odbędzie się 6 marca w godz. 9:00-15:00 w Auli UMK. Zapisy już trwają.

Do udziału w Dniu na UMK zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane studiowaniem na naszym Uniwersytecie oraz takie, które wahają się, jaką ścieżkę edukacji i rozwoju obrać po maturze.

W imprezie mogą uczestniczyć zarówno grupy zorganizowane (klasy szkolne), jak i indywidualni odbiorcy. Aby nasi goście mogli komfortowo i w pełni skorzystać z czekających na nich atrakcji, udział w wydarzeniu podzielony będzie na dwugodzinne tury (wejście co pół godziny od 9:00 do 13:00). Wszystkich chętnych obowiązuje elektroniczna rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Aktywność fizyczna mimo wszystko

Uniwersyteckie Centrum Sportowe oraz Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. "Aktywność fizyczna mimo wszystko. Aktywność fizyczna drogą do zdrowia".

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na konieczność propagowania i rozwijania form aktywnego wypoczynku i atrakcyjnych form wychowania fizycznego. Podczas spotkań zostanie poruszony m.in. problem braku aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Prelegenci zaprezentują również zalecenia WHO na temat zdrowia i aktywności fizycznej oraz udzielą nauczycielom i nauczycielkom wskazówek metodycznych.

Konferencja odbędzie się 6 marca oraz 23 kwietnia 2024 r. na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK (ul. Lwowska 1, sala I) w godzinach 15:30-18:30.

Konferencja jest organizowana we współpracy z Toruńskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

dowiedz się więcej

Drzwi podwójnie otwarte na Wydziale Sztuk Pięknych

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwartych drzwi, podczas których będzie można zwiedzić budynki i dowiedzieć się więcej o artystycznych kierunkach studiów.

Wszystkie wydziały, które tworzą Uniwersytet Mikołaja Kopernika, zaprezentują swoją ofertę podczas "Dnia na UMK". Wydarzenie, które zostało zaplanowane 6 marca 2024 r. w godz. 9:00-15:00, to okazja dla wszystkich przyszłych kandydatów i kandydatek na studia, żeby poznać szczegóły dotyczące rekrutacji, zapoznać się z Uniwersytetem i spędzić czas w kilku strefach tematycznych.

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza dodatkowo wszystkich chętnych na wizytę w dwóch budynkach wydziałowych, w których przedstawiciele ośmiu kierunków oprowadzą przyszłych kandydatów i innych zainteresowanych po wydziałowych salach i pracowniach. W budynku przy ul. Sienkiewicza 30/32 prezentowane będą kierunki: grafika, malarstwo, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, krytyka artystyczna, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, a w budynku przy ul. Szosa Bydgoska 50/56 kierunki: architektura wnętrz oraz sztuka mediów i edukacja wizualna. Wydział zaprasza w godz. 10:00-14:00. Na spotkanie nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Dni Darwina na Wydziale Humanistycznym dla liceów

W ramach obchodów Dni Darwina na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownicy Katedry Językoznawstwa Eksperymentalnego na Wydziale Humanistycznym oraz studenci i studentki filologii angielskiej zapraszają uczniów i uczennice liceum na warsztaty o ewolucji języka. Spotkanie zaplanowano na 8 marca.

Karol Darwin zastanawiał się nad pochodzeniem języka już na samym początku swojej pracy naukowej. W prywatnych notatkach rozważał o umiejętnościach komunikacyjnych zwierząt, ich możliwościach uczenia się nowych dźwięków, a nawet o tym, jak potrafią łączyć sekwencje dźwięków z konkretnymi znaczeniami. Karol Darwin zauważył, że „język odróżnia człowieka od innych zwierząt w dużym stopniu”, ale podkreślił również, że „nie należy tej różnicy przeceniać – zwierzęta również komunikują się ze sobą”, a podobieństwo pomiędzy wokalizacjami czy gestami towarzyszącymi wyrażaniu podstawowych emocji przez ludzi a dźwiękami i gestami zwierząt nie jest wyłącznie powierzchowne. Ostatecznie Darwin zebrał swoje przemyślenia o języku w drugim – zaraz po O powstawaniu gatunków – swoim najważniejszym dziele, czyli O pochodzeniu człowieka. To właśnie tam Darwin określił język mianem najważniejszego, obok ognia, wynalazku ludzkości.

Uczestnicy warsztatów przygotowanych przez dr. Michaela Pleyera i dr. Marka Placińskiego we współpracy z zespołem studenckim: Daryą Namednikavą, Julią Zaborowską i Antkiem Żyndulem będą mieli okazję zapoznać się z teoriami na temat pochodzenia języka. W planie jest również wycieczka po współczesnym laboratorium językoznawczym.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres marpla@umk.pl. W warsztacie może wziąć udział grupa nie więcej niż 20 osób z opiekunem lub opiekunką grupy. Spotkanie potrwa ok. 90 minut.

Plan warsztatów:

 • wstęp: Centrum Badań nad Ewolucją Języka UMK: kim jesteśmy i czym się zajmujemy;
 • wycieczka po laboratorium: omówienie metod badań oraz sposobów pomiaru z zastosowaniem okulografu, technologii motion capture oraz rzeczywistości wirtualnej;
 • warsztaty: ewolucja języka;
 • podsumowanie spotkania, upominki dla uczestników warsztatu.
dowiedz się więcej

Drzwi podwójnie otwarte na Wydziale Sztuk Pięknych

14 marca 2024 r. Wydział Sztuk Pięknych ponownie zaprasza wszystkich przyszłych kandydatów i kandydatki na studia na wydarzenia towarzyszące drzwiom otwartym. Na spotkanie obowiązują zapisy.

Spotkanie na Wydziale Sztuk Pięknych to propozycja 3-3,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po Wydziale. W zależności od wybranej godziny można spędzić czas na Wydziale Sztuk Pięknych UMK i w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu". W programie organizatorzy proponują kilka z poniższych aktywności, zależnie od wybranej konfiguracji zwiedzania:

 • oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dyplom 2023" - wystawie najlepszych dyplomów obronionych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu";
 • wizytę w wybranych wydziałowych pracowniach: Katedry Grafiki, Katedry Projektowania Graficznego, Katedry Malarstwa, Pracowni Witrażu, Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK;
 • poznanie najlepszych prac dyplomowych kierunków architektura wnętrz oraz sztuka mediów i edukacja wizualna prezentowanych w Galerii Forum;
 • udział w grze terenowej, podczas której poznacie podstawowe terminy artystyczne, dzieła sztuki, a przy okazji zapoznacie się z budynkiem Wydziału Sztuk Pięknych i specyfiką oraz profilem proponowanych kierunków studiów;
 • udział w mini-wykładzie (20-minutowym), podczas którego przez chwilę poczujecie się jak studenci kierunków ochrona dóbr kultury, historia sztuki, krytyka artystyczna, sztuka mediów i edukacja wizualna.

W spotkaniu mogą wziąć udział zarówno zorganizowane grupy (klasy szkolne), jak i odbiorcy indywidualni. Wszystkich chętnych obowiązuje elektroniczna rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Grawitacja 2024

16 marca 2024 r. w godz. 10:00 – 23:00 odbędzie się Grawitacja – największe wydarzenie planszówkowe w Toruniu. Organizatorzy zapraszają społeczność akademicką oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika do udziału w imprezie. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Na miejscu będzie działała wypożyczalnia gier planszowych i towarzyskich (dostępnych będzie ponad 350 różnych tytułów). Będzie można skorzystać z pomocy instruktorów i animatorów, którzy będą doradzać wybór gier, tłumaczyć zasady i udzielać porad w trakcie rozgrywek. Tradycyjnie odbywać się będą pokazy nowości wydawniczych i turnieje w popularne tytuły.

W godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się kiermasz używanych gier planszowych. Chętni do wystawienia swoich gier mogą zgłaszać się na miejscu o 9:30 (regulamin).

Wśród dodatkowych atrakcji odbędą się turniej w Star Wars: X-WING, mistrzowie gry poprowadzą sesje RPG (role-playing game) oraz LARP (live action role–playing) z możliwością wzięcia udziału przez nowe osoby, które chcą rozpocząć przygodę z grami fabularnymi.

Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna będzie osobna sala gier rodzinnych z pokazami, warsztatami plastycznymi i turniejami dla najmłodszych. Można będzie zagrać samodzielnie lub poprosić o wytłumaczenie zasad animatorów.

Organizatorami są Program Absolwencki UMK oraz Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" we współpracy z Samorządem Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz wydawcami gier planszowych. 

Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwencką UMK.

Więcej informacji:

 • Strona wydarzenia
 • Szczegółowy program (zostanie opublikowany na początku marca 2024)
 • Wydarzenie na Facebooku
dowiedz się więcej

Międzynarodowa konferencja Polskiej Misji Historycznej

Polska Misja Historyczna zaprasza na międzynarodową konferencję naukową pt. "Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający. Tortury i zakaz tortur w Europie Środkowej (do 1989 r.)". Wydarzenie odbędzie się 23-24 września 2024 r. w Würzburgu.

W minionych wiekach toczono intensywne dyskusje nad celem tortur, ich sensownością i znaczeniem. Zasady poddawania ludzi torturom oraz formy kar, jakie stosowano, określano w różny sposób, w zależności od rodzaju przestępstwa, cech osób podejrzanych o jego dokonanie i ich pozycji społecznej. Debaty te znajdowały odzwierciedlenie w ustawodawstwie świeckim oraz kościelnych normach prawnych. Miały również wpływ na interpretację prawa w praktyce.

Wśród tematów, które zostaną podjęte podczas konferencji, znajdą się zagadnienia dotyczące dziedzictwa antycznego i przyjmowanych w różnych okresach historycznych rozwiązań prawnych w zakresie stosowania tortur oraz zakazu ich praktykowania w odniesieniu do określonych osób i grup społecznych. Uczestnicy i uczestniczki konferencji przyjrzą się także temu, co w różnych epokach rozumiano pod pojęciem uzasadnionych tortur, jaki miał być ich rezultat oraz czy pozyskane w ten sposób informacje traktowano jako wartościowe. W dyskusji będzie brany pod uwagę także wątek przemian na gruncie filozofii i teologii.

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zajmujących się badaniami naukowymi w zakresie tematycznym odpowiadającym planowanej sesji. Językami konferencji są niemiecki i angielski. Na każdy wykład przewidziano około 20 minut. Propozycje referatów (wraz z wypełnionymi formularzami rejestracyjnymi) należy wysyłać mailowo do dr Renaty Skowrońskiej (renata.skowronska@uni-wuerzburg.de) do 15 stycznia 2024 r.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie http://pmh.umk.pl/start/tortury/

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.