dowiedz się więcej

Między tradycją a nowoczesnością

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę "Między tradycją a nowoczesnością. Stanisław Kośmiński - rzeźba i snycerstwo". Wernisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4.

Wystawa jest prezentacją wybranych prac artysty z minionych 9 lat, a więc od czasu ukończenia magisterskich studiów na kierunku rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych. W twórczości Stanisława Kośmińskiego drewno stanowi nie tylko podstawowy i ulubiony materiał rzeźbiarski, ale stało się istotnym środkiem wypowiedzi artystycznej.

Wystawa ukazuje autorskie realizacje o zróżnicowanej skali i formie, zestaw ponad 20 form piernikarskich powstałych w wyniku współpracy z Muzeum Toruńskiego Piernika. Ponadto  przedstawia dokumentację prac plenerowych oraz wybór z dokumentacji licznych prac rekonstrukcyjnych przy zabytkowych obiektach wykonywanych w ramach prac konserwatorskich. Widzowie zobaczą także pracownię snycerską, która przybliży proces twórczy i samo rzemiosło snycerskie.

Wystawa będzie prezentowana od 24 czerwca do 31 grudnia 2022 r. w Muzeum Toruńskiego Piernika. Kuratorami wystawy są Małgorzata Mikulska-Wernerowicz i Krzysztof Lewandowski.

dowiedz się więcej

YUFE Academy: sztuczna inteligencja

6 grudnia odbędzie się kolejny wykład organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach YUFE Academy.

Akademia YUFE to seria wykładów, warsztatów i zajęć organizowanych przez uczelnie zrzeszone w jednym z pierwszych uniwersytetów europejskich – konsorcjum YUFE (Young Universities for the Future of Europe). Wykłady związane są z 4 obszarami zainteresowań sojuszu: dobrostanem obywateli, cyfrowym społeczeństwem, tożsamością europejską oraz zrównoważonym rozwojem i prowadzone są w angielskim lub lokalnym języku partnerskiego uniwersytetu.

6 grudnia o godzinie 12:00 wykład w języku angielskim pt. "Artificial Intelligence, neurotechnologies and human augmentation" wygłosi prof. dr hab. Włodzisław Duch z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową – stacjonarnie będzie można uczestniczyć w nim w sali nr 8 w Bibliotece Uniwersyteckiej, wykład będzie również transmitowany na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=0j9vdn0tmoU

Więcej informacji