Nadchodzące wydarzenia

dowiedz się więcej

Między tradycją a nowoczesnością

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę "Między tradycją a nowoczesnością. Stanisław Kośmiński - rzeźba i snycerstwo". Wernisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4.

Wystawa jest prezentacją wybranych prac artysty z minionych 9 lat, a więc od czasu ukończenia magisterskich studiów na kierunku rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych. W twórczości Stanisława Kośmińskiego drewno stanowi nie tylko podstawowy i ulubiony materiał rzeźbiarski, ale stało się istotnym środkiem wypowiedzi artystycznej.

Wystawa ukazuje autorskie realizacje o zróżnicowanej skali i formie, zestaw ponad 20 form piernikarskich powstałych w wyniku współpracy z Muzeum Toruńskiego Piernika. Ponadto  przedstawia dokumentację prac plenerowych oraz wybór z dokumentacji licznych prac rekonstrukcyjnych przy zabytkowych obiektach wykonywanych w ramach prac konserwatorskich. Widzowie zobaczą także pracownię snycerską, która przybliży proces twórczy i samo rzemiosło snycerskie.

Wystawa będzie prezentowana od 24 czerwca do 31 grudnia 2022 r. w Muzeum Toruńskiego Piernika. Kuratorami wystawy są Małgorzata Mikulska-Wernerowicz i Krzysztof Lewandowski.

dowiedz się więcej

"Kosmos i życie" - spotkanie autorskie

Książnica Kopernikańska zaprasza na spotkanie promujące książkę "Kosmos i życie". Gośćmi wydarzenia będą autorzy wydania: prof. Włodzisław Duch, prof. Jan Kopcewicz oraz prof. Andrzej Strobel. Wstęp jest bezpłatny.

Ludzkość od zarania dziejów patrzyła w niebo i zadawała pytania, które nadawały bieg naszej cywilizacji. Chociaż wiele z nich wciąż pozostaje aktualnych, to uzupełnia je kontekst współczesnej nauki i wielu przełomowych odkryć. Spotkanie z Autorami książki "Kosmos i życie" - biologiem, astronomem i fizykiem-kognitywistą - to jedyna w swoim rodzaju okazja, by wspólnie z nimi zastanowić się nad fundamentalnymi pytaniami: skąd wziął się Wszechświat, jak ewoluuje, jak powstało w nim życie i świadome istoty?

Organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Rozmowę z autorami książki poprowadzi Szymon Żywica.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Ekslibrisy drzeworytowe - wystawa w bibliotece

Ekslibrisy drzeworytowe Andrzeja Bortowskiego ze zbiorów Mieczysława Bielenia to tytuł pierwszej w tym roku akademickim wystawy, przygotowanej przez Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu, której wernisaż odbędzie się 7 października o godz. 13:00 w Bibliotece na II piętrze.

Andrzej Bortowski  to wybitny toruński malarz i grafik, uczeń Tymona Niesiołowskiego, Jerzego Hoppena i Wojciecha Jakubowskiego.  Urodził się w 1938 roku w Kościerzynie. W 1940 wraz z matką został wywieziony na Syberię. Jego ojciec w pierwszych dniach wojny został aresztowany przez Niemców i rozstrzelany. Ewakuowany wraz z matką i rodzinami żołnierzy polskiej armii Andersa do Iranu w roku 1942, do kraju powrócił w 1948.  W roku 1957 ukończył Liceum Technik Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1957–1962 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych grafikę pod kierunkiem prof. Jerzego Hoppena.

Swoje prace Andrzej Bortowski eksponował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artysty znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Gdańsku oraz w University Library w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Ekslibrisy drzeworytnicze i miedziorytnicze są zachowane również w Gabinecie Zbiorów Graficznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.

Ekslibrisy Andrzeja Bortowskiego charakteryzują się doskonale opanowanym warsztatem. Autor do perfekcji opanował technikę drzeworytu. Jego niezwykle delikatna i precyzyjna kreska jest przemyślana i z góry zaplanowana. Nie ma tu przypadkowości. W jego pracach odnajdziemy bogactwo tematów, symboli i skrótów myślowych, które doskonale dopasowuje do każdego właściciela tego małego dzieła sztuki, jakim jest ekslibris.

Na wystawie zostaną zaprezentowane 23 plansze z łącznie 159 ekslibrisami autorstwa Andrzeja Bortowskiego. Wystawa ma na celu przekrojowe ukazanie i podsumowanie drzeworytniczej działalności artysty w zakresie ekslibrisu.

Właścicielem pokazywanej kolekcji jest Mieczysław Bieleń – bibliotekarz, bibliofil, kolekcjoner i pasjonat sztuki ekslibrisu. Niniejsza wystawa, zorganizowana pierwotnie przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, prezentowana była w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu od grudnia 2021 r. do stycznia 2022 r. z okazji stulecia Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie (1921—2021).

Kuratorem wystawy, którą będzie można oglądać do 13 listopada, jest Elżbieta Hudzik z Gabinetu Zbiorów Graficznych BU UMK.

dowiedz się więcej

VIII Bieg z książką ROMANTYCZNY (K)ROK

Trwają zapisy na VIII Bieg z książką, który odbędzie się w sobotę 8 października 2022 w lasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach.

Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz popularyzacja czytelnictwa. Nazwa biegu nawiązuje do Roku Polskiego Romantyzmu, ogłoszonego w 2022 r. z okazji 200 rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Impreza ma charakter amatorski. Każdy zawodnik musi biec, trzymając w ręku z książkę o minimalnym ciężarze 100 g. W ramach imprezy odbędzie się bieg główny oraz bieg par mieszanych.

Dystans odmierzany będzie w krokach. Trasa biegu głównego wynosi 5466 kroków i wymierzona została na podstawie działania: 1822 (rok wydania Ballad i romansów) pomnożony razy 3 (trzech najważniejszych przedstawicieli polskiego romantyzmu – Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński).

Przewidziano nagrody nie tylko dla najszybszych biegaczy. W dodatkowej klasyfikacji “Romantycznej” wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu. Aby wziąć udział w tej klasyfikacji trzeba pobiec z książką Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego lub Zygmunta Krasińskiego w ręku.

W biegu aktywny udział weźmie m.in. Marcin Ogdowski, absolwent socjologii UMK, dziennikarz, jeden z najbardziej znanych i cenionych w Polsce reporterów wojennych, pisarz i bloger, z którym tego samego dnia odbędzie się spotkanie autorskie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 października 2022. Zapisy będą też możliwe w dniu imprezy, ale za wyższą opłatą wpisową (i bez zniżki absolwenckiej). FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Opłaty

 • 10 zł dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK i studentów UMK, członków Klubu Maratońskiego UMK, oraz uczniów Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego,
 • 20 zł dla pozostałych osób,
 • 30 zł w przy zapisach w dniu Biegu.

Organizatorami Biegu są:

 • Program „Absolwent UMK” (tel. 56 6112237, program@absolwent.umk.pl)
 • Klub Maratoński UMK.

Szczegóły:

Strona
Wydarzenie na FB

dowiedz się więcej

Spotkanie: Ogdowski war (non)fiction

Program "Absolwent UMK" zaprasza na otwarte spotkanie z Marcinem Ogdowskim, absolwentem socjologii UMK, dziennikarzem, pisarzem i blogerem.

Marcin Ogdowski jest jednym z najbardziej znanych i cenionych w Polsce reporterów wojennych. Wielokrotnie relacjonował konflikty i humanitarne kryzysy. Był korespondentem wojennym w Iraku, Afganistanie, Ukrainie oraz specjalnym wysłannikiem do Libanu, Gruzji, Ugandy i Kenii. Obecnie jest niezależnym publicystą, współpracuje z Tygodnikiem "Przegląd", prowadzi blog bezkamuflazu.pl, a także pisze powieści wojenne (political/war fiction).

Autor opowie o swojej twórczości oraz o doświadczeniach jako korespondenta i reportera wojennego z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i Ukrainy. Gość spotkania zaprezentuje fotorelacje z miejsc objętych konfliktem oraz odpowie na pytania publiczności.

Spotkanie z Marcinem Ogdowskim odbędzie się 8 października, godz. 17:00-19:00 w klubie Od Nowa przy ul. Gagarina 37a. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, a poprowadzi je dr hab. Piotr Gauden, prof. UMK.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Październikowy Slam Poetycki

Po wakacyjnej przerwie wraca kolejny sezon slamów poetykich w klubie Od Nowa. Inauguracyjne spotkanie poetek i poetów odbędzie się 9 października 2022 r. o godz. 20:00.

Organizatorzy zapraszają do występowania, czytania wierszy, głosowania, komentowania, oklaskiwania - uczestniczenia jak kto potrafi. Do wygrania będzie jak zawsze stówka w banknocie oraz Kubeczek Obfitości od publiczności. Dla najlepszych do zdobycia 100 zł oraz Kubeczek Obfitości od publiczności oraz nagroda niespodzianka od prowadzącej.

Zapisy uczestników odbywają się na 30 minut przed rozpoczęciem slamu. Obowiązuje limit miejsc (20). Brak możliwości rezerwacji stolików. Regulamin slamu jest dostępny na stronie https://odnowa.umk.pl/slampoetycki/. Wydarzenie poprowadzi Justyna Kłosińska.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

YUFE o zrównoważonym rozwoju #1

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".

Pierwszy wykład cyklu odbędzie się 12 października. "Sustainable building – from theory to practice" poprowadzą Matti Buyle (University of Antwerp) i Jona Michiels (Van Roey): Wszyscy zdają sobie sprawę z potrzeby dostosowania budownictwa do wymogów klimatycznych priorytetów. Ale jak to osiągnąć? W trakcie wykładu zestawione zostanie akademickie spojrzenie z konkretnymi, innowacyjnymi przykładami z przemysłu.

Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.

dowiedz się więcej

O rewolucyjnym potencjale hipotez

Pole Badawcze Logika i Filozofia Nauki, Wydział Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydział Teologiczny UMK zapraszają na  międzynarodową konferencję naukową "Hypothesis in science. The 550th anniversary of the birth of Nicolaus Copernicus". Spotkanie zaplanowano na 19-21 października 2022 r.

W czasie konferencji filozofowie, logicy, historycy nauki oraz przedstawiciele nauk szczegółowych zamierzają dyskutować nad tym, jak zmieniło się nasze rozumienie roli hipotez od czasów Kopernika. Wśród zaproszonych gości są m.in. Stephen Barr (University of Delaware, USA), K. Brad Wray (Aarhus University, Dania), Peter Vickers (Durham University, UK), Niccolò Guicciardini (University of Milan, Włochy), Emily Sullivan (Eindhoven University of Technology, Holandia) oraz Paweł Kawalec (KUL, Lublin).

Głównymi organizatorami konferencji są ks. dr Michał Oleksowicz z Wydziału Teologicznego i dr hab. Tomasz Jarmużek, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z Polskim Towarzystwem Logiki i Filozofii Nauki, Wydziałem Filozofii i Nauk o Komunikacji Uniwersytetu Bolońskiego (Włochy) oraz Centrum Logiki i Filozofii Nauki w Gandawie (Belgia). Konferencja została objęta patronatem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr. hab. Andrzeja Sokalę oraz Włoskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki. Patronami medialnymi wydarzenia są Radio PiK oraz TVP3 Bydgoszcz.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://ppshypothesis.umk.pl/pages/main_page/.

Plakat konferencji

dowiedz się więcej

YUFE o zrównoważonym rozwoju #2

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".

19 października wykład pt. "Sustainable tourism for sustainable society" poprowadzi Juho Pesonen (PhD) z University of Eastern Finland: Turystyka jest jedną z największych branż na świecie. Istnieje pilna potrzeba, aby społeczeństwo szybko stało się przyjazne środowisku, a nawet zdolne do jego odnowy, przy jednoczesnym uwzględnieniu zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społeczno-kulturowego. Ta presja zmienia turystykę. W webinarze główne aspekty zrównoważonego rozwoju zostaną przeanalizowane właśnie pod kątem turystyki. Wyjaśnione zostanie, w jaki sposób turystyka jako branża może zapewnić całemu społeczeństwu drogę do zrównoważonego rozwoju w dłuższej perspektywie.

Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.

dowiedz się więcej

YUFE o zrównoważonym rozwoju #3

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".

26 października wykład "The Impact of environmental degradation on human migrations" poprowadzi dr hab. Marcin Świtoniak, prof. UMK: Wykład jest bogato ilustrowaną podróżą od czasów prehistorycznych do współczesności, odpowiadającą na kilka podstawowych pytań ważnych z punktu widzenia obecnych zmian w środowisku:

 • Jak pokrywa glebowa wpłynęła na powstanie i upadek wielkich cywilizacji?
 • Czy zasoby gleby są skończone?
 • W jaki sposób Antropocen skalpuje Ziemię?
 • Kim są uchodźcy środowiskowi i jak bardzo są związani z degradacją gleby?

W prezentacji przedstawione zostaną skutki degradacji środowiska od starożytnej Mezopotamii po współczesne problemy strefy Sahelu. Poznamy przyczyny zaniku Jeziora Aralskiego, powstawania burz pyłowych oraz powodzi na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Środkowej. Pokazane zostaną również przykłady radzenia sobie z powyższymi problemami ekologicznymi.

Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.

dowiedz się więcej

Wokół zagadnień warsztatu artysty

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Wokół zagadnień warsztatu artysty: malarza, rzeźbiarza, architekta...", która odbędzie się 7-8 listopada 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu.

Celem konferencji jest integracja środowisk historyków sztuki, konserwatorów zabytków i artystów, a także badaczy reprezentujących nauki ścisłe w celu odtworzenia obrazu warsztatu i pracowni artysty ze szczególnym uwzględnieniem następujących tematów: materiały i techniki artystyczne, ewolucja procesu twórczego i realizacji dzieła, organizacja pracy, urządzenie pracowni i akcesoria niezbędne w procesie twórczym, charakterystyka konkretnych warsztatów,  traktaty artystyczne a praktyka artystyczna.

Propozycje tematów referatów wraz z jednostronicowymi abstraktami należy zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: warsztatartysty@onet.pl do 30 września 2022 roku.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

YUFE o zrównoważonym rozwoju #4

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".

Wykład zatytułowany "Sustainable development and poverty reduction – interconnected causes, multidisciplinary research and integrated policies" 9 listopada wygłoszą Esteban Nicolini (PhD) (University Carlos III of Madrid): Pierwsze dwie dekady XX wieku rzuciły środowiskom naukowym oraz politycznym wyzwanie polegające na przewartościowaniu ich celów i paradygmatów. Nowy scenariusz uwzględnia coraz większą liczbę dowodów na nieoczekiwane konsekwencje złożonych interakcji między działaniami człowieka, a zmianami w środowisku. Zrównoważony rozwój jest nie tylko użyteczną ideą dla określenia wspólnych celów i oczekiwań (uosabianych przez SDGs), ale także stanowi istotne odejście od wielu tradycyjnych metodologii naukowych i projektów politycznych. Jedną z jego głównych innowacji jest podejście multidyscyplinarne. W wystąpieniu omówiony zostanie sposób, w jaki cele ekonomiczne - takie jak zmniejszenie ubóstwa i nierówności - ulegają istotnej transformacji, gdy są rozumiane razem z innymi, a komplementarnymi celami nieekonomicznymi - takimi jak zachowanie różnorodności biologicznej i łagodzenie zmian klimatu.

Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.

dowiedz się więcej

YUFE o zrównoważonym rozwoju #5

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".

16 listopada wykład pt. "How climate change drives biodiversity loss – and how to counteract it" poprowadzi Prof. Dr. Martin Diekmann z University of Bremen: Na Ziemi doświadczamy obecnie ubożenia ilości gatunków w bezprecedensowym tempie. Ten kryzys różnorodności biologicznej dotyczy również Niemiec i innych części Europy. Czynniki powodujące te zmiany są wielorakie: utrata naturalnych siedlisk, intensywniejsze użytkowanie gruntów, stosowanie pestycydów i zbyt dużej ilości nawozów, ale także w coraz większym stopniu zmiana klimatu. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że rośliny i zwierzęta już reagują na zmienione reżimy temperatury i opadów, a w najbliższej przyszłości będą to robić w coraz większym stopniu.

W prezentacji zostaną przedstawione główne zmiany w różnorodności biologicznej i ich przyczyny, z wykorzystaniem danych pochodzących zarówno z długoterminowych obserwacji, jak i eksperymentów, z uwzględnieniem roślin, ptaków, owadów i innych grup zwierząt. Chociaż skutki zmian klimatu dla roślin i zwierząt są negatywne, to niektóre z gatunków mogą na nich skorzystać.

Prowadzący wykład wyciąga wniosek, że nie jest jeszcze za późno, aby podjąć środki zaradcze w celu powstrzymania utraty różnorodności biologicznej.

Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.

dowiedz się więcej

Dołącz do prelegentów TKG!

Studenci i studentki z Instytutu Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego zapraszają do udziału w Toruńskiej Konferencji Groznawczej.

Głównym tematem konferencji naukowej są gry wideo. Organizatorzy zachęcają również do tworzenia prac oraz dyskusji na temat różnic między platformami oraz ich wpływów na gry i graczy, a także statusu dzisiejszego gracza i jego praktyk.

Wśród proponowanych tematów znajdują się:

 • gry cyfrowe jako medium;
 • wpływ gier na współczesny krajobraz medialny;
 • gry w ujęciu historycznym;
 • różnice pomiędzy platformami rozgrywki;
 • współczesne społeczności graczy;
 • praktyki współczesnych graczy.

Konferencja naukowa odbędzie się w Toruniu na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 1a) 18 listopada 2022 r. O szczegółach dotyczących planu wystąpień organizatorzy poinformują nie później niż tydzień przed wydarzeniem.

Abstrakty wraz z afiliacją należy nadsyłać do 18 września 2022 r. na adres e-mail: konferencjatkg@gmail.com. Maksymalna długość abstraktu to 250 wyrazów. Kontakt z organizatorami: konferencjatkg@gmail.com.

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.