Zuzanna Błażejczak (po prawej) zdobyła srebrny medal razem z Julią Górską w wyścigu na dystansie 1000 m. Zawody odbyły się 21-24 sierpnia Dwie zawodniczki ze srebrnymi medalami w dłoni pozują razem z trenerem na ściance z naspiem "Montemor-o-Velho 2024 FISU World University Championship Canoe Sports" Sport

Akademicka wicemistrzyni świata

Z Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie, które odbyły się w portugalskim Montemor-o-Velho, reprezentacja Polski przywiozła 20 medali. Srebrny i brązowy krążek do tej puli dołożyła studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Zuzanna Błażejczak.

Zuzanna Błażejczak, studentka turystyki i rekreacji oraz wychowanka KST Włókniarz Chełmża, zawody rozpoczęła od konkurencji indywidualnej. Metę na dystansie 5000 m przekroczyła jako czwarta w czasie 25:35.310.

Drugiego dnia zawodów uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa wraz z Julią Górską zdobyła srebrny medal na dystansie 1000 m. Walka o drugie miejsce była niezwykle zacięta, ale ostatecznie Czeszki musiały uznać wyższość polskiej reprezentacji, która zakończyła bieg o czasie 3:58.761, z przewagą niemal dwóch sekund nad brązowymi medalistkami.

Ostatniego dnia Błażejczak potwierdziła swój talent i umiejętności. Wraz z Anną Mielnik, Julią Krajewską i Weroniką Marczewską do ostatnich chwil walczyły z Czeszkami i Słowaczkami o trzecie miejsce na dystansie 500 m. Polska osada zdołała pokonać konkurentki i zdobyć brązowy medal, przypływając na metę z czasem 1:38.643.

Studentka UMK wystartowała także w K-2 na dystansie 500 m razem z Julią Górską. Zawodniczki zakończyły bieg na piątej pozycji, osiągając czas 1:51.226.

Ogólna klasyfikacja

Zuzanna Błażejczak polska kajakarka występująca pod sztandarem KST Włókniarz Chełmża oraz studentka turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK i uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa. Zuzanna jest brązową i srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie (2024), brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Sprincie Kajakowym w Szeged (2022), złotą medalistką Mistrzostw Polski w maratonie kajakowym (2024), a także wicemistrzynią 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym (2024) i zdobywczynią 4. miejsca w sztafecie na dystansie 5000 m podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym w Płowdiw.

Spotkanie na olimpijskim szczeblu

Artykuł zawiera galerię

Srebro znad morza

Program Wellness (po)rusza