Anioły Wilfredo Leona

— UCS UMK

Wilfredo Leon, reprezentant Polski i jeden z najlepszych siatkarzy na świecie sprawił niespodziankę zawodnikom UMK, pojawiając się na treningu akademików. Wizyta wiąże się z planami utworzenia klubu siatkarskiego Toruńskie Anioły, który w przyszłym sezonie ma zadebiutować w lidze.

Wilfredo Leon reprezentant Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata, obecnie przyjmujący włoskiego klubu Sir Safety Perugia, odwiedził 4 maja siatkarzy UMK. Zawodnicy obecnie szlifują formę przez nadchodzącymi już w ten weekend Akademickimi Mistrzostwami Polski. Podopieczni trenera Michała Tyburskiego mieli okazję zamienić kilka słów z jednym z najlepszych zawodników świata – tematem była oczywiście sportowa forma przed AMP. Wilfredo Leon życzył drużynie powodzenia w akademickich mistrzostwach, a spotkanie zakończono pamiątkową fotografią.

Hala Uniwersyteckiego Centrum Sportowego była we wtorkowy wieczór ostatnim przystankiem na trasie promującej nowy projekt siatkarski w Toruniu. Spółka Toruńskie Anioły, której właścicielem jest Wilfredo Leon, wspólnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz AZS UMK Toruń, już niebawem podejmą działania polegające na długofalowym budowaniu w Toruniu siatkówki męskiej na najwyższym poziomie akademickim i zawodowym.

Koncepcją projektu jest również opracowanie i konsekwentne wdrażanie spójnej piramidy szkoleniowej opartej na siatkarskiej Akademii Wilfredo Leona, drużynie akademickiej i zespole zawodowym. Docelowo studenci Uniwersytetu mają stanowić zaplecze sportowe dla zawodników grających o najwyższe siatkarskie trofea. Warunki do skutecznej realizacji szkolenia sportowego na zawodowym poziomie i kształcenia uniwersyteckiego UMK będzie tworzył w ramach Programu kariery dwutorowej student-sportowiec.

Złota siatkarka z UMK

Utrzymali z Kasztelanem