Uczestnicy Biegu z książką Sport

Biegiem przez passusy Tyrmanda

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
fot. Andrzej Romański

Trwają zapisy na VI Bieg z książką PASSUSY TYRMANDA (rok 2020 został ogłoszony Rokiem Leopolda Tyrmanda), który odbędzie się w sobotę 3 października 2020 na terenie lasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach. Impreza ma charakter amatorski.

W ramach imprezy odbędzie się bieg główny (z powodu reżimu sanitarnego nie będzie sztafety). Pokonać trzeba będzie dystans 4,280 km (passus do potęgi "Dziennika 1954", czyli 1,48 metra do potęgi 2 x 1954).

Wszyscy zawodnicy pobiegną z książką w ręku (minimalny ciężar książki to 100 gramów). Biegacze, którzy ukończą bieg z książką autorstwa Leopolda Tyrmanda, wezmą udział w specjalnej klasyfikacji i dodatkowo dostaną kosmiczne skarpetki UMK. W klasyfikacji "z Tyrmandem" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu. Nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych biegaczy.

Opłat dokonywać można tylko przelewem:

Organizatorami Biegu są: Program "Absolwent UMK" (tel. 56 611 22 36, program@absolwent.umk.pl) oraz Klub Maratoński UMK.

Szczegóły:

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.