Oba szpitale uniwersyteckie w Bydgoszczy otrzymały nagrody i wyróżnienia Budynki dwóch szpitali uniwersyteckich widziane z lotu ptaka Życie kampusu

Bydgoskie szpitale inspirują

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza i Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy zostały docenione w piątej edycji konkursu "Zdrowa Przyszłość - Inspiracje". Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Wzorem lat ubiegłych w konkursie "Zdrowa Przyszłość - Inspiracje" nagrodzone zostały osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska. Nagrody zostały przyznane w 7 głównych kategoriach.

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza uzyskał najważniejsze nagrody i wyróżnienia w czterech z nich:

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy nagrodzono aż trzykrotnie:

Laureatów, spośród prawidłowo zgłoszonych, wybiera kapituła, złożona z osób, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych. Przewodniczącym kapituły jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest firma Idea Trade.

Genetyczny Nobel z przeszłością

Zęby na życzenie

Algorytm na zdrowie

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film