Życie kampusu

Debiut YUFE Talk Shows

Konsorcjum europejskich uniwersytetów YUFE uruchamia program promujący przedsiębiorczość i innowacyjność. Jego częścią będą YUFE Talk Shows, z których pierwszy odbędzie się 14 czerwca na UMK.

Celem wydarzeń Talk Shows, które będą odbywać się na kolejnych uczelniach zrzeszonych w YUFE, jest podnoszenie kompetencji studentów, pracowników i mieszkańców miast w zakresie przedsiębiorczości, a także promocja postaw przedsiębiorczych i wspieranie młodych ludzi decydujących się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Talk Shows mają formułę online i podzielone są na dwie części: pierwsza – wykładowa otwarta jest dla wszystkich chętnych, druga – warsztatowa adresowana jest do studentów YUFE.

Talk Show na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca w godzinach od 10:00 do 12:00. Pierwszą część spotkania wypełni wystąpienie dr Lidii Chylewskiej-Barakat z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania pt. "Motivation and persistence in achieving goals". Transmisja dostępna będzie na platformie YouTube UMK TV. Druga część – prowadzona w formie warsztatów – będzie miała charakter zamknięty.

Talk Show odbędzie się w języku angielskim,  a udział w nim wymaga rejestracji elektronicznej.

YUFE Talk Shows to część Entrepreneurial Programme, którego misją jest promowanie postaw i umiejętności poprzez ofertę szkoleń i warsztatów. Uzupełnieniem programu będą MOOCs - bezpłatne otwarte kursy online proponowane przez najlepsze uniwersytety i inne prestiżowe organizacje.

Kolejną wspierającą przedsiębiorczość inicjatywą konsorcjum są YUFE Challenge Teams. Instytucje, firmy i społeczności z różnych sektorów zaproponowały szereg rzeczywistych wyzwań dla zespołów roboczych, których zadaniem będzie dostarczanie innowacyjnych rozwiązań na poziomie społecznym, naukowym i technologicznym. Działania te będą odbywać się w multidyscyplinarnych zespołach, w których mogą uczestniczyć studenci z uniwersytetów YUFE. Studenci mogą składać wnioski o przyjęcie do zespołu do 27 czerwca 2021 r. Więcej informacji

Uczestnictwo we wskazanych działaniach pozwoli studentom pracować nad systemem odznak YUFE Star System, a w szczególności YUFE Professional Star.

YUFE, czyli Młode Uniwersytety dla Przyszłości Europy (Young Universities for the Future of Europe) to jedno z 41 konsorcjów wybranych przez Komisję Europejską do budowy i testowania modelu Uniwersytetu Europejskiego - otwartego, nieelitarnego i integrującego różne środowiska, a także promującego innowacyjność, interdyscyplinarność oraz najwyższą jakość w badaniach i edukacji. YUFE tworzy dziesięć dynamicznych, młodych, skoncentrowanych na studentach uniwersytetów badawczych (łącznie ponad 190 tys. studentów i ponad 32 tys. pracowników) i czterech partnerów nieakademickich zajmujących się edukacją wyższą, rynkiem pracy i przedsiębiorczością. Członkowie YUFE współpracują, by promować swoje programy edukacyjne, opracować mechanizmy ułatwiające mobilność studentów i pracowników oraz stworzyć model szkolnictwa wyższego bez granic, a jednocześnie dobrze osadzonego w lokalnym kontekście, reagującego na zmiany zachodzące w społeczeństwie i na rynku pracy. YUFE dąży do wzmocnienia idei kształcenia przez całe życie, podkreślenia wartości wielokulturowości, wielojęzyczności i integracji europejskiej. Pilotażowa edycja projektu potrwa do grudnia 2022 roku.

Razem z miastem dla rozwoju YUFE

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

YUFE: wyjątkowa szansa na rozwój

Uczelnie YUFE gotowe na przyjazd studentów