Zdjęcie uczestników zjazdu Krajowej Reprezentacji Doktorantów Życie kampusu

Doktoranci o doktorantach

"Model funkcjonowania szkół doktorskich" był tematem spotkania, które zorganizowano z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Wydarzenie w formie hybrydowej odbywało od 19 do 21 listopada 2021 r. Część stacjonarną zlokalizowano w auli budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warszawskiego .

Wśród tematów poruszanych podczas jubileuszowego spotkania znalazły się m.in. dobre praktyki oceny śródokresowej, aktualne problemy prawne doktorantek i doktorantów oraz samorządność doktorancka w świetle ustawy 2.0.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowali mgr inż. Jakub Szczepkowski, wiceprzewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów, mgr Wojciech Kiełbasiński, Rzecznik Praw Doktoranta oraz mgr Zofia Kurzawińska.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów (KRD) jest ogólnopolskim przedstawicielem i wyrazicielem woli środowiska doktorantów; ma prawo do wyrażania opinii i kierowania wniosków w sprawach dotyczących ogółu doktorantów, w tym do opiniowania aktów prawnych. Do zadań statutowych KRD należą m.in.:

Wszystko o doktoracie z YUFE

Doktoranci z wizytą w Toruniu