Życie kampusu

Dzień YUFE na UMK

Dyskusje o roli, wpływie i przyszłości YUFE oraz spotkania informacyjne na temat kształcenia, nauki i zarządzania oraz relacji w kontekście obecności UMK w konsorcjum wypełnią Dzień Otwarty YUFE, który 15 czerwca odbędzie się w formule online.

Głównym celem wydarzenia jest zapoznanie społeczności UMK oraz wszystkich zainteresowanych z postępami prac prowadzonych w ramach YUFE, a także wskazanie, w jaki sposób zadania realizowane przez nasz Uniwersytet w konsorcjum są zbieżne z wizją uczelni, określoną w konsultowanej właśnie strategii.

UMK jako uczelnia partnerska YUFE jest na półmetku trzyletniego projektu, który formalnie zakończy się w grudniu 2022 r. Dalsze losy inicjatywy Uniwersytetów Europejskich w kluczowym stopniu będą zależały od oceny efektów realizacji projektów pilotażowych. Warto zaznaczyć, że YUFE niejednokrotnie było wskazywane jako jedno ze wzorcowych konsorcjów i można przypuszczać, że szanse na rozwój i dofinansowanie tego modelu Uniwersytetu Europejskiego są duże.

To dobry moment, by pokazać, że YUFE to nie tyle projekt, co szansa na trwałą zmianę zarówno europejskiego szkolnictwa wyższego, jak i naszej uczelni. Wiele z opracowywanych w YUFE koncepcji i  wprowadzanych rozwiązań w wymierny sposób przybliża bądź może przybliżyć UMK do realizacji wizji i zadań zarysowanych w strategii, zarówno w odniesieniu do procesu kształcenia, rozwoju kadry, wzmacniania relacji z partnerami międzynarodowymi, jak i szerzenia uniwersalnych wartości.

Dzień Otwarty YUFE na UMK potrwa od godz. 10:00 do 13:00 i  będzie podzielony na dwie części. W pierwszej – otwartej i transmitowanej online dyskusji o roli UMK w YUFE i wpływie YUFE na UMK, uczestnicy odpowiedzą na pytania: co to znaczy, że  UMK jest w YUFE, co - jako uczelnia - zyskaliśmy dzięki YUFE i jakie wyzwania jeszcze przed nami, co  chcemy zmienić zainspirowani YUFE, a co możemy eksportować? Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele władz uczelni i członkowie społeczności UMK, w tym studenci, a także mieszkańcy i samorządowcy.

W drugiej części mowa będzie o konkretnych inicjatywach YUFE, z podziałem na trzy grupy tematyczne powiązane bezpośrednio z celami wskazanymi w strategii: kształcenie, nauka i  zarządzanie oraz relacje.

Wydarzenie potrwa 3 godziny i będzie miało charakter interaktywny.

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Debiut YUFE Talk Shows

Razem z miastem dla rozwoju YUFE

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film