Młode kobiety trzymają palmę wielkanocną wykonaną z krepy Życie kampusu

Erasmusi poznali wielkanocne tradycje

Ponad 40 studentów z kilkunastu krajów, takich jak Albania, Grecja, Turcja czy Maroko wzięło udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Dział Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej UMK.

Trzygodzinne zajęcia odbyły się 8 kwietnia na terenie Muzeum Etnograficznego w Toruniu i dla zagranicznych gości - studentów przebywających na UMK w ramach programu Erasmus+ - były doskonałą okazją, aby poznać świąteczne obyczaje i tradycje z Polski.

Podczas zajęć prowadzonych przez Renatę Lesner-Szwarc uczestnicy mieli okazję zwiedzić muzealny skansen, posłuchać opowieści o świątecznych tradycjach kultywowanych w Polsce, a także poznać techniki zdobienia pisanek i przygotowania wielkanocnych palm.

Grupa studentów ze zrobionymi przez siebie palmami
Efektem trzygodzinnych warsztatów były okazałe wielkanocne palmy
fot. Nadesłane

Teoria to nie wszystko - dalszą część warsztatów wypełniła praktyka. Efektem trzygodzinnych zajęć są okazałe wielkanocne palmy, które do 25 kwietnia można oglądać na parterze rektoratu (ul. Gagarina 11).

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Prestiżowe międzynarodowe studia na UMK