Tydzień Orientacyjny potrwa do 7 marca 2023 r. Trzy dziewczyny podczas jednego z wykładów na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Życie kampusu

Erasmusi zorientowani na UMK

115 studentów i studentek z 36 krajów rozpoczyna swoją przygodę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w drugim semestrze roku akademickiego 2022/2023 w ramach programu Erasmus+. Dział Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej zorganizował dla nich Tydzień Orientacyjny.

Tydzień Orientacyjny to wydarzenie dla osób z zagranicy, które zdecydowały się na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program wypełniony jest wykładami i warsztatami interkulturowymi. Podczas trwających tydzień spotkań studenci i studentki zdobywają praktyczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania uniwersytetu, zasad studiowania w Polsce i życia w Toruniu. To także okazja do integracji różnych, często bardzo odmiennych kultur.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wybrali kandydaci i kandydatki z całego świata. Najliczniejszą reprezentację stanowią obywatele Turcji – w tym semestrze przyjechało 36 osób z tego kraju. Do grupy dołączyło również 16 obywateli Ukrainy. Nie zabrakło także studentów i studentek z Azji i Afryki. Nigeria, Pakistan, Uganda, Japonia, Filipiny, Azerbejdżan, Gruzja i Wietnam to tylko kilka państw, których obywatele przyjeżdżają do Torunia w celach edukacyjnych.

Tydzień Orientacyjny rozpoczął się 28 lutego. Podczas spotkania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania dla gości przewidziano wykłady, m.in. dr. hab. Dominika Antonowicza, prof. UMK i dr. Michała Targowskiego. W kolejnych dniach na studentów i studentki czeka wiele aktywności, np. krótki kurs języka polskiego, warsztaty interkulturowe i psychologiczne oraz ćwiczenia integracyjne. Wszystkie spotkania będą odbywać się w małych grupach, dzięki czemu uczestnicy i uczestniczki mają szansę na lepsze poznanie się. Organizacja Erasmus Student Network Toruń zadbała o dobrą orientację w toruńskim kampusie.

Studenci i studentki z zagranicy, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Torunia, będą mieli również okazję poznać toruński zespół staromiejski z profesjonalnymi przewodnikami. Tydzień Orientacyjny zakończy się 7 marca spotkaniami z wydziałowymi koordynatorami ds. mobilności programu Erasmus+.

•  [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Miliony dla szpitala

Gdzie oczy poniosą

Artykuł zawiera film Artykuł zawiera podcast