Baner Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zawieszony przed Aulą UMK Życie kampusu

Festiwal z ukraińskim akcentem

Pierwszego dnia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy do miasteczka uniwersyteckiego na interdyscyplinarny piknik naukowy z mnóstwem atrakcji. Aby ułatwić osobom z Ukrainy udział w wydarzeniu, na miejscu obecny będzie tłumacz języka ukraińskiego.

Odwiedzając stanowiska, które staną w sąsiedztwie rektoratu i Auli UMK (ul. Gagarina 11 w Toruniu), będzie można zwiedzać różne zakątki świata oraz poznać charakterystyczne dla nich smaki, zajrzeć w kosmiczne zakamarki oraz odbyć podróż z epoki brązu i żelaza do współczesnej ery nowoczesnych technologii. Ta ostatnia będzie bogato reprezentowana przez informatyków, fizyków, geografów i medyków, którzy zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt w postaci mobilnych robotów, dronów oraz instalacji pozwalających na interakcję człowiek-komputer i symulatorów medycznych.

Wśród licznych atrakcji przewidziano również quiz, w którym będzie można wycenić swoją wiedzę matematyczną w unikalnej festiwalowej walucie!

Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 kwietnia w godz. 9:30-14:30.

Wstęp wolny.

Więcej informacji

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki potrwa od 22 do 24 kwietnia. Na jego repertuar złoży się ponad 80 imprez, m.in. warsztaty, pikniki, pokazy, spacery, wykłady, dyskusje, spotkania, koncerty oraz jubileuszowa plenerowa wystawa fotograficzna "20 lat minęło"

Strona Festiwalu: https://www.festiwal.torun.pl/

У перший день Торунського фестивалю науки та мистецтва запрошуємо до університетського містечка на міждисциплінарний науковий пікнік із безліччю розваг. Захід буде відбуватися із перекладом на українську мову.

Відвідавши стенди, розташовані неподалік від ректорату та актового залу УМК (вул. Гагаріна, 11 у Торуні), ви зможете побувати в різних куточках світу та дізнатися про їхні характерні смаки, зазирнути в космічні закутки та здійснити подорож від бронзової доби до епохи сучасних технологій. Ці останні будуть щедро представлені інформатиками, фізиками, географами та медиками, які презентуватимуть новітнє обладнання у вигляді мобільних роботів, дронів та установок, що дозволяють на взаємодію людина-комп'ютер та медичних симуляторів.

Серед численних цікавих заходів також відбудеться вікторина, на якій можна буде оцінити свої математичні знання в унікальній фестивальній валюті!

Захід відбудеться у п'ятницю 22 квітня від 9:30 до 14:30 і перекладатиметься українською мовою.

Вхід вільний.

Більше інформації

20-ий Торунський фестиваль науки та мистецтва триватиме із 22-го по 24-те квітня. У його репертуарі поєднані понад 80 заходів, в т.ч. майстер-класи, пікніки, шоу, прогулянки, лекції, дискусії, зустрічі, концерти та ювілейна фотовиставка під відкритим небом «20 років минуло»

Сторінка Фестивалю: https://www.festiwal.torun.pl/