Wydział Farmaceutyczny w ramach grantu otworzy trzy kierunki studiów podyplomowych dla pracowników ochrony zdrowia Nauki przyrodnicze

Grant na nowatorskie studia podyplomowe

Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum UMK znalazł się wśród laureatów konkursu Agencji Badań Medycznych na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych.

Grant Akademii Badań Medycznych został przyznany na realizację w latach 2024-2027 trzech programów studiów podyplomowych dla kadry medycznej: "Nowoczesne metody molekularne w medycznych laboratoriach diagnostycznych", "Racjonalna antybiotykoterapia w kontroli zakażeń szpitalnych" oraz "Zasady organizacji i realizacja zadań zespołów interdyscyplinarnych w opiece medycznej". Osobami koordynującymi poszczególne kierunki studiów podyplomowych są pracownicy Wydziału Farmaceutycznego: dr n. med. Tomasz Bogiel, dr hab. Aleksander Deptuła, prof. UMK oraz dr hab. Iga Hołyńska-Iwan, prof. UMK. Wszystkie kierunki są adresowane do pracowników ochrony zdrowia, którzy mają co najmniej roczne doświadczenie zawodowe.

Studia będą bezpłatne dla uczestników. Skorzysta z nich blisko 90 osób.

Warto dodać, ze projekt, którego kierownikiem jest dr hab. Joanna Kwiecińska-Piróg, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Farmaceutycznego, został bardzo wysoko oceniony przez zespół ekspertów, uzyskując ex aequo trzecie miejsce z projektem Uniwersytetu Jagiellońskiego wśród 16 wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej.

Szczegółowy program studiów będzie znany na początku 2024 roku.

Więcej informacji o konkursie