Włączony laptop, na ekranie którego widać główną stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów Życie kampusu

Hity rekrutacji 2022

Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika wpłynęło łącznie 20 281 aplikacji złożonych przez 13 559 osób.

Jak co roku największą popularnością cieszył się kierunek lekarski w Collegium Medicum UMK - zarejestrowało się na niego 3817 osób. Dalsze miejsca w rankingu zajęły kierunki z toruńskiej części kampusu: psychologia (1121), prawo (1045), weterynaria (842) i filologia angielska (607).

Drugim najbardziej popularnym kierunkiem w Collegium Medicum była biotechnologia medyczna, na którą zgłosiło się 177 osób, co daje 5,5 zgłoszenia na jedno miejsce. Na kolejnych miejscach była fizjoterapia (581 zgłoszeń, czyli 4,8 na jedno miejsce) oraz kosmetologia, gdzie o jedno miejsce ubiega się czworo kandydatów.

Najwięcej osób na jedno miejsce przypada na kierunku lekarskim (18,7). Równie dużą popularnością cieszy się weterynaria, gdzie na jedno miejsce wpłynęło 11,6 zgłoszeń. 11 osób ubiega się o miejsce na filologii angielskiej. Niemal 10 chętnych na jedno miejsce zanotowano na japonistyce, a pierwszą piątkę kierunków, na które najtrudniej się dostać zamyka psychologia, gdzie o miejsce ubiega się ponad 9 kandydatów i kandydatek.

14 lipca o godz. 14:00 na indywidualnych stronach kandydatów i kandydatek pojawiły się wyniki rekrutacji. Progi punktowe na poszczególne kierunki można sprawdzić tutaj. Gwarancją przyjęcia osoby, która zakwalifikowała się na studia, jest złożenie do 20 lipca kompletu dokumentów - można dostarczyć go osobiście w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 lub wysłać na adres: Uczelniana Komisja Rekrutacyjna UMK, ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń. Należy pamiętać, że liczy się data dostarczenia dokumentów do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, a nie data nadania przesyłki. Szczegółowe informacje i wymagane dokumenty:

Ogłoszenie wyników II etapu rekrutacji nastąpi 22 lipca o 14:00.

"Perspektywy" na piątkę

Spotkajmy się na UMK!