28. "Klamrę" zainaugurował spektakl "Ja, bóg" Teatru Chorea 28. "Klamrę" zainaugurował spektakl "Ja, bóg" Teatru Chorea Kultura

Jesienna odsłona teatralnej "Klamry"

Spektakle, performance, pokazy filmowe i koncerty i wystawa złożą się na program 28. Alternatywnych Spotkań Teatralnych "Klamra", które od 3 do 10 października potrwają w Od Nowie.

"Klamra" jest festiwalem teatralnym prezentującym najnowsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. Celem festiwalu jest również pokazanie jak najszerszego spektrum krajowej sceny alternatywnej. Stąd obecność na festiwalu teatrów posługujących się różnorodnym językiem i środkami wyrazu, operujących rozmaitą poetyką i klimatem spektakli.

Na "Klamrze" można zobaczyć więc teatry tańca i lalek, przedstawienia tworzone na podstawie wielkich tekstów literatury światowej, spektakle, w których wykorzystywana jest technika multimedialna, monodramy i performance.

28. edycję festiwalu zainaugurują laureaci ubiegłorocznej Nagrody Publiczności - zespół Teatr Chorea, który 3 października o godz. 19:00 wystąpi ze spektaklem "Ja, bóg", a o 21:00 zaprezentuje video performance "W wieży zamknięte".

Program 28: Alternatywnych Spotkań Teatralnych "Klamra":

3 października (sobota)

godz. 19:00 – Teatr Chorea "Ja, bóg"
godz. 21:00 – Teatr Chorea "W wieży zamknięte" video performance

4 października (niedziela)

godz. 19:00 –Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym"
godz. 21:00 – Fundacja Banina "Dworzec"

5 października (poniedziałek)

godz. 19:00 – Teatr Przedmieście "Faust" – 20 zł
godz. 21:00 – Film na Klamrze: "Agnus Dei", reż. Marianna Korman

6 października (wtorek)

godz. 19:00 – Teatr Amareya i Teatr A Part "Cztery"
godz. 21:00 – Kino "Nibieski Kocyk" na KLAMRZE: "Prawda", reż Hirokazu Koreeda

7 października (środa)

godz. 19:00 – Arti Grabowski i Teatr Cinema "Warunek zabudowy"
godz. 21:00 – Jazz na Klamrze: The Other Sound Trio - koncert

8 października (czwartek)

godz. 19:00 – Witkacy na głos i kontrabas
godz. 21:00 – Teatr Dada von BZDÜLÖW "Koniec Wielkiej Wojny"

9 października (piątek)

godz. 19:00 – Teatr Ósmego Dnia "Allegro Agitate"
godz. 12:00 – Dzień Autyzmu na Klamrze – spektakle, poezja, piosenka

10 października (sobota)

godz. 20:00 – Pożar w Burdelu i Żelazne Waginy "Cześć i chwała bohaterkom"

Rezerwacje karnetów oraz biletów na 28. Alternatywne Spotkania Teatralne "Klamra" przyjmowane są wyłącznie droga mailową.
Zarezerwowane bilety na spektakle prosimy odbierać najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.
Karnety i bilety można zakupić wyłącznie w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa".

Ceny karnetów:
180zł – studenci, absolwenci UMK
200zł – pozostałe osoby

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia