Kolarskie medale Mistrzostw Polski

Podczas odbywających się 20–23 października Orlen Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym pruszkowski welodrom gościł najlepsze kolarki i najlepszych kolarzy Polski . Wcześniej, od 16 do 18 października, na torze rozegrano Mistrzostwa Polski LZS oraz juniorskie Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

W obu czempionatach wystąpiły studentki Uniwersytetu: Patrycja Lorkowska i Anna Sagan, które są studentkami kierunku sport i wellness oraz Karolina Karasiewicz, studentka bezpieczeństwa wewnętrznego.

Mistrzostwa Polski LZS oraz juniorskie Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich były popisem skutecznej jazdy drużynowej zawodniczek TKK Pacyfic Nestle Fitness Cycling Team, które odniosły zwycięstwo, natomiast w sprincie stanęły na drugim miejscu podium. W scratchu w kategorii U-23 brązowy medal wywalczyła Anna Sagan, która przywiozła jeszcze brąz w wyścigu eliminacyjnym U-23. W tej samej konkurencji Patrycja Lorkowska zajęła drugie miejsce. Najlepsza studentka-sportowiec ubiegłego roku akademickiego zwyciężyła w wyścigu punktowym w kategorii U-23.

Mistrzostwa Polski LZS były preludium przed głównym wydarzeniem – Orlen Mistrzostwami Polski Elity w Kolarstwie Torowym. Pierwszy dzień nasze kolarki rozpoczęły od zdobycia złotego medalu w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W zespole obok studentek z UMK Karoliny Karasiewicz i Patrycji Lorkowskiej pojechały Karolina Kumięga, Paulina Pastuszek i Natalia Krześlak. Drugi dzień mistrzostw był równie łaskawy dla torunianek, choć z pewnością hojniejszy w indywidualne zdobycze medalowe. Karolina Karasiewicz wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, na drugim miejscu podium w elicie kobiet stanęła Patrycja Lorkowska, która tym samym sięgnęła po tytuł mistrzowski w kategorii U-23. Drugi wyścig tego dnia – sctrach – przyniósł srebrny medal studentce bezpieczeństwa wewnętrznego Karolinie Karasiewicz.