Zajęcia ogólnouniwersyteckie i bloki kompetencyjne pozwalają wybrać dodatkowe przedmioty rozwijające zainteresowania studentów i studentek Dziewczyna siedzi bokiem do obiektywu aparatu i przegląda broszurę, w której jest wypisane coś w tabeli. Na stole, przy którym siedzi leżą ulotki dotyczące studiów na UMK, w tle widać także tabliczkę z napisem UMK i koroną nad nim Życie kampusu

Kompetencje potwierdzone certyfikatem

23 września o godz. 12:00 rusza rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie. W tym roku Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje nowość - bloki kompetencyjne, czyli zestawy zajęć spójnych tematycznie, których zaliczenie potwierdzone będzie certyfikatem.

Zajęcia ogólnouniwersyteckie, prowadzone w języku polskim lub w języku obcym, umożliwiają studentom i studentkom uzyskanie wiedzy z różnych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z tematyką realizowanych studiów, sprzyjają rozwojowi ogólnemu oraz późniejszemu wzmocnieniu pozycji na rynku pracy.

Rejestracja na zajęcia zacznie się 23 września i potrwa do 13 października 2024 r. do godz. 23:59. Zestawienie przedmiotów jest dostępne na stronie: https://www.umk.pl/studenci/zajecia-ogolnouniwersyteckie/. Pod tym adresem można sprawdzić także listę osób, z którymi należy kontaktować się w razie pytań lub wątpliwości związanych z rejestracją.

W tym roku nowością są tzw. bloki kompetencyjne, czyli zespoły zajęć, liczące od czterech do sześciu przedmiotów, których zaliczenie oznacza zdobycie kluczowych na rynku pracy kompetencji interpersonalnych, społecznych, osobistych i cyfrowych. Pozwoli to na rozwój indywidualnych predyspozycji studentów i studentek i wzmocnienie tych obszarów, które są przydatne na rynku pracy. Ukończenie bloku potwierdzone jest certyfikatem wydawanym jeszcze przed zakończeniem studiów.

Studenci i studentki mogą realizować więcej niż jeden blok kompetencyjny, a tym samym zdobyć więcej niż jeden certyfikat. Moduły nie są ściśle powiązane z kierunkami studiów i mogą je realizować osoby ze wszystkich kierunków studiów prowadzonych na UMK. Aby zarejestrować się na zajęcia, należy zalogować się w systemie USOSweb, wybrać zakładkę "kalendarz rejestracji" i odszukać jednostkę organizacyjną - "Uniwersytet Mikołaja Kopernika".

Listę bloków kompetencyjnych oraz poszczególne zajęcia wchodzące w skład każdego modułu można sprawdzić na liście dostępnej na stronie dotyczącej zajęć ogólnouniwersyteckich.

Ocena zajęć dydaktycznych

Wsparcie dla osób dotkniętych powodzią

Wielokulturowy kampus

Artykuł zawiera galerię