Książkomaty wydają i przyjmują woluminy m.in. po godzinach otwarcia Biblioteki Głównej Kobieta  w czerwonej koszuli stoi przy książkomacie Życie kampusu

Książka z automatu

O książkomaty i tzw. self-checki, czyli automaty do samodzielnych wypożyczeń i zwrotów książek, wzbogaciła się Biblioteka Uniwersytecka UMK.

Trzy tzw. self-checki stanęły w Bibliotece Głównej UMK, a jeden w Bibliotece Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. To stanowiska, przy których można samodzielnie wypożyczać i oddawać książki z wolnego dostępu. W Bibliotece Głównej urządzenia znajdują się na pierwszym i drugim piętrze w obszarach wolnego dostępu do zbiorów.

Kobieta stoi przy tzw. self-checku, w tle widać regał z książkami
Na tzw. self-checkach  można samodzielnie wypożyczać i oddawać książki z wolnego dostępu

Możliwość odbioru zamówionych książek, a także zwrotu wypożyczonych, po godzinach otwarcia Biblioteki Głównej zapewniają dwa książkomaty, wewnętrzny zlokalizowany w wiatrołapie wejścia głównego do budynku, i zewnętrzny, stojący tuż przy wejściu do gmachu. Książkomaty umożliwiają wypożyczanie i przyjmują zwroty książek ze zbiorów Biblioteki Głównej.

Zasady korzystania z książkomatów dostępne są na stronie internetowej biblioteki.

Galeria

• Książkomaty i tzw. self-checki Biblioteki Uniwersyteckiej [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kopernik na krańcu świata

Dyskusje o bibliotekach akademickich