prof. dr hab. Przemysław Nehring Zdjęcie portretowe prof. dr. hab. Przemysława Nehringa Życie kampusu

List w sprawie zajęć ogólnouniwersyteckich

Szanowni Państwo,

Studentki i Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,

z przyjemnością informuję, że od tego roku akademickiego zmienia się istotnie koncepcja zajęć ogólnouniwersyteckich proponowanych przez Wydziały naszej Uczelni. Wszyscy Państwo, którzy chcą rozszerzać swoje horyzonty lub pogłębiać zainteresowania, mogą uczestniczyć w dwóch zajęciach ogólnouniwersyteckich w ciągu każdego roku akademickiego bez wnoszenia dodatkowych opłat. Niezależnie od tego, czy tego typu forma kształcenia znajduje się w Państwa programach studiów, i od tego, czy już Państwo z niej korzystali. Dodatkowo istotnie zwiększyliśmy liczbę zajęć prowadzonych w języku angielskim. Chciałbym w sposób szczególny zachęcić Państwa do wyboru tych właśnie zajęć. Dają one bowiem niezwykłą szansę na komfortowe sprawdzenie swoich umiejętności językowych, ich szybkie rozwinięcie w interesującej formule, a także studiowanie wspólnie z osobami z wielu stron świata kształcącymi się na naszej Uczelni. Ponadto większość zajęć anglojęzycznych została zaproponowana w kilkuelementowych blokach tematycznych, które będą powtarzane przez najbliższe trzy lata. Daje to możliwość zdobycia pogłębionej wiedzy na wybrany temat w połączeniu ze swobodnym doborem zajęć realizowanych w danym roku akademickim.

Kolaż zdjęć studentów podczas nauki zdalnej
fot. Eryk Jarzynka

Zajęcia ogólnouniwersyteckie są doskonałą formą poszerzenia Państwa wiedzy ogólnej. W ofercie na kolejny rok znajdują się zagadnienia reprezentujące wszystkie dziedziny nauki rozwijane na naszej Uczelni. Starannie dobrana tematyka daje możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki światowej, zgłębienia problemów nurtujących współczesną cywilizację, wreszcie – samodoskonalenia, które nie ogranicza się tylko do zdobywania wiedzy, ale opiera się także na rozwijaniu umiejętności i kompetencji. Zaliczenie zajęć znajdzie potwierdzenie w suplemencie do dyplomu, co zwiększy Państwa konkurencyjność na rynku pracy.

Szanowni Państwo,

staramy się z każdym rokiem akademickim doskonalić system kształcenia na naszej Uczelni. Zmieniając koncepcję zajęć ogólnouniwersyteckich – wzorem uniwersytetów europejskich – zwiększamy elastyczność Państwa ścieżki edukacyjnej. Skorzystajcie, proszę, z tej okazji, indywidualnie komponując swoje wykształcenie.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Prorektor ds. kształcenia

Prof. dr hab. Przemysław Nehring

Oferta zajęć ogólnouniwersyteckich jest dostępna na stronie: https://bit.ly/zajecia_ogolnouniwersyteckie