Mistrzyni Polski – Katarzyna Ekwińska

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj
Katarzyna Ekwińska odbiera nagrodę na Gali Sportu Akademickiego

Katarzyna Ekwińska, studentka architektury wnętrz, zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski w dyscyplinie wspinaczka sportowa.

Katarzyna Ekwińska tryumfowała wśród seniorek w konkurencji prowadzenie, która polega na dotarciu na szczyt 15-metrowej ściany wspinaczkowej. Na zmagania z trudnościami ściany zawodnicy mają tylko 6 minut. Po odpadnięciu od ściany, wspinaczowi zalicza się ostatnią wysokość.

W konkurencji bouldering studentka Uniwersytetu stanęła na drugim miejscu seniorskiego podium. Katarzyna Ekwińska już w początkowej fazie zawodów popisała się błyskotliwym flashem, który został doceniony przez ekspertów. Ściany w tej konkurencji są trudne i krótkie, do tego stopnia, że za boulder można uznać nawet jednoruchowe pokonanie problemu skalnego.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj

Sportowy weekend z AZS UMK