Na zapleczu ekstraklasy

Michał Samsonowicz występuje również w koszykarskiej ekstraklasie z drużyną Polskiego Cukru Toruń
fot. Sandra Latarska

29 punktów Michała Samsonowicza nie wystarczyło do pokonania na własnym parkiecie Trefla II Sopot w kolejnym meczu koszykarskiej II ligi.

Mecz w Uniwersyteckim Centrum Sportowym zakończył się przegraną AZS UMK PBDI Toruń 71:76. Był to niejako pojedynek na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy - Trefl II Sopot to młode rezerwy zespołu grającego w Energa Basket Lidze, z kolei w naszej drużynie grają zawodnicy (Michał Samsonowicz, Jakub Kondraciuk) będący w składzie Polskiego Cukru Toruń.

W środę młody sopocki zespół już na początku meczu postawił trudne warunki studentom Uniwersytetu. W niespełna 3 minuty Trefl uzyskał pięciopunktową przewagę nad AZS UMK Toruń. Mimo pogoni akademików pierwsza kwarta zakończyła się ich przegraną 20:23.

W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie przeważali zawodnicy z Pomorza. Przed przerwą zespół Trefla zapewnił sobie już 10-punktową przewagę 32:42 (12:19).

Trzecia kwarta spotkania należała zdecydowanie do gości, którym udało się zdobyć po 5 minutach gry aż 20 punktów różnicy nad zespołem akademickim. Gracze AZS-u byli nieskuteczni w ataku, tracili w natarciu wiele piłek i słabo zaprezentowali się w obronie. Zawodnikom z Sopotu tę część meczu udało się zakończyć 47:59 (15:17).

W ostatniej części gry zawodnicy trenera Kamila Michalskiego rozpoczęli szaleńczy pościg o wyrównanie wyniku i za sprawą serii rzutów za 3 punkty odrobili stratę do 71:73. Niestety dwa faule akademików w końcówce gry i celne rzuty osobiste graczy Trefla ustaliły wynik spotkania na 71:76 (24:17).

W zespole AZS UMK Toruń najlepiej punktowali Michał Samsonowicz (29 pkt.) i Jakub Kondraciuk (17 pkt.), zaś w zespole trenera Janusza Kociołka – Łukasz Klawa (19 pkt.) i Hubet Łatak (18 pkt.).

Galeria