Najlepsi w województwie

Sportowcy, trenerzy i działacz sportowy z Akademickiego Związku Sportowego UMK zostali docenieni nagrodami zarządu województwa za sukcesy odniesione w ubiegłym roku.

Wśród 300 nagrodzonych zawodniczek i zawodników znalazło się 38 osób reprezentujących klub AZS UMK. Oprócz sportowców do grona wyróżnionych dołączyło sześciu trenerów i działacz sportowy, prezes AZS UMK Henryk Boś.

- Te nagrody są wyrazem uznania dla naszych zawodników odnoszących sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Jesteśmy dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych sportowców. Chylę czoła przed waszym talentem, zaangażowaniem i perfekcjonizmem. Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – mówił podczas uroczystości marszałek Piotr Całbecki.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 26 stycznia w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Nagrodami samorządu województwa wyróżniono łącznie 300 sportowców reprezentujących 58 klubów i stowarzyszeń, 97 trenerów i 15 działaczy sportowych.

Listy wszystkich nagrodzonych

Przyjaciele na parkiecie