Wręczenie nagród i wyóżnień dla najlepszych studenckich start-upów towarzyszyło XXVII Welconomy Forum Życie kampusu

Najlepsze studenckie start-upy nagrodzone na Welconomy

— Liliana Radkiewicz

Firma PetTeam otrzymała nagrodę im. Stefana Mellera w konkursie na "Najlepiej prowadzony start-up wśród studentów UMK w Toruniu w 2019 roku". Wyróżnienie wręczono podczas XXVII Welconomy Forum, które 14 i 15 września odbywało się w Toruniu.

Welconomy Forum in Toruń to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju. Jego celem jest stworzenie płaszczyzny dyskusji dla przedstawicieli różnych środowisk - w wydarzeniu biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, samorządowcy, dziennikarze, a także osoby zaangażowane w pozarządową działalność społeczną.

Podczas Forum wręczono nagrodę im. Stefana Mellera w konkursie na "Najlepiej prowadzony start-up wśród studentów UMK w Toruniu w 2019 roku". Nagroda główna trafiła w ręce start-upu PetTeam, których twórczyniami są studentki III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej: Michaliny Insadowskiej, Weroniki Topolskiej i Patrycji Taica Frias. Wyróżnienia otrzymali twórcy start-upów Opti_Graf-3D oraz Funner App. Nagrodę i wyróżnienia wręczali Rektorzy UMK: prof. dr hab. Andrzej Sokala, prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz dr Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca.

Tegoroczne wydarzenie, które było planowane na połowę marca, zostało przełożone na wrzesień. Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne, program wydarzenia został zmodyfikowany. W tym roku w Forum wzięło udział dwóch prelegentów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: dr hab. Zbigniew Girzyński, prof. UMK z Wydziału Nauk Historycznych oraz dr hab. Marcin Kilanowski, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji. Będą oni gośćmi panelu dyskusyjnego "Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do Wolnej Polski". Moderatorem dyskusji był Kazimierz Kleina, a gościem specjalnym - prof. dr hab. Jerzy Buzek.

Program wydarzenia

Zasady udostępniania treści