Najszybsza w Tour de Lviv Region

— UCS UMK

Studentka UMK Karolina Karasiewicz wygrała klasyfikację generalną wyścigu kolarskiego Tour de Lviv Region, w którym reprezentowała barwy Toruńskiego Klubu Kolarskiego "Pacific".

Zawody rozegrano w dniach 22-25 kwietnia we Lwowie. Ukraiński wyścig składał się z czterech etapów. Rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas, którą wygrała Karolina Karasiewicz, studentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. Utrzymanie koszulki liderki to bardzo trudne zadania w jeździe etapowej, jednak Karolina Karasiewicz ani na chwilę nie rozstała się z nią podczas Touru! Studentka UMK po znakomitej jeździe wygrała klasyfikację generalną wyścigu, a jej klubowa koleżanka – Patrycja Lorkowska ostatecznie uplasowała się na miejscu 12.

Sama Karolina tak komentuje minione wydarzenia: - Dla mnie był to drugi start w tym sezonie, pierwszy wyścig etapowy. Był to również pierwszy w życiu wyścig etapowy, który wygrałam. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż pokazuje, że dobrze przepracowałam sezon przygotowawczy, oraz dlatego, że - choć specjalizuję się w kolarstwie torowym - zwycięstwem w tym wyścigu pokazałam, że mogę się liczyć również na szosie.

Karolina Karasiewicz jest polską zawodową kolarką, karierę rozpoczęła w łódzkim klubie Społem, następnie reprezentowała ALKS Stal Grudziądz, by od 2016 roku stać się czołową zawodniczką toruńskiego TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. To bardzo utytułowana zawodniczka, mogąca pochwalić się Mistrzostwem Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego (2017) czy  brązowym medalem Igrzysk Europejskich w Mińsku (2019) . Natomiast podczas Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym 2020 roku rozegranych w Płodiw zdobyła brązowy medal w wyścigu punktowym.