Zdjęcie Michała Fabiszewskiego z wystawy "Ptasi raj" Zdjęcie dwóch ptaków w ciepłym świetle Humanistyka i sztuka

Natura w obiektywie

Już po raz czternasty Toruń stanie się stolicą polskiego filmu i fotografii przyrodniczej. Od 3 do 5 grudnia potrwa Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".

Organizatorami wydarzenia są Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest dr hab. Adam Adamski, prof. UMK z Wydziału Sztuk Pięknych.

W czasie trwania imprezy odbędą się wernisaże pięciu wystaw fotograficznych. Gościem specjalnym będzie Andreas Hemb, fotograf przyrody ze Szwecji i założyciel firmy Moments of Magic. W wydarzeniu wezmą udział również fotografki i fotografowie: Agnieszka Florczyk, Bogusław Sępioł, Krystian Kłysewicz, Łukasz Gwiździel, Michał Fabiszewski, Michał Zygmunt i Tomasz Gładys.

Wydział Sztuk Pięknych przygotował wystawę "Inspiracje 2021", której kuratorem jest dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK.

Program festiwalu

Filmowy sukces książki