Wszystkie badania prowadzone są w Pracowni Elektrofizjologii i Neuroterapii Instytutu Psychologii UMK przy ul. Jurija Gagarina 39 Specjalny czepek z elektrodami do badań aktywności mózgu nałożony na model głowy w pracowni w Instytucie Psychologii. W tle widać komputery i jeszcze jeden model z takim czepkiem Nauki społeczne

Neurobadania w Instytucie Psychologii

Zespół naukowy z Instytutu Psychologii UMK poszukuje osób do udziału w badaniach prowadzonych w ramach projektu "Psyche&Soma". Chętni mogą zgłosić się do jednej z trzech badanych grup, w zależności od kryteriów kwalifikacji.

W ramach projektu "Psyche&Soma" naukowcy prowadzą badania aktywności bioelektrycznej mózgu, pobudliwości kory mózgowej oraz funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego u osób cierpiących na zaburzenia psychosomatyczne. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko zidentyfikowanie struktur i sieci mózgowych o zmienionej aktywności bioelektrycznej i zbadanie stanu pobudliwości kory mózgowej oraz reaktywności autonomicznego układu nerwowego, ale też ocena skuteczności nowatorskich metod neuromodulacyjnych, takich jak neurofeedback oraz mikropolaryzacja mózgu w obniżeniu dolegliwości o charakterze psychosomatycznym.

Naukowcy poszukują trzech grup badanych osób:

1. Grupa osób z zaburzeniami psychosomatycznymi

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/q5eibGbpdQ

1. Grupa z bólem organicznym (grupa ta stanowi jedną z dwóch grup kontrolnych w projekcie)

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/bPbppktnqe

1. Grupa kontrolna – osoby zdrowe

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/zNnuAJbeCv

Udział w badaniu obejmuje krótką wizytę lekarską (wywiad, przegląd dotychczasowej dokumentacji medycznej, podstawowe badanie), spotkanie z psychologiem, a w kolejnym etapie pomiar różnych parametrów psychofizjologicznych, m.in. aktywności bioelektrycznej mózgu. Wszystkie badania są całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie projektu na Facebooku. Dodatkowych informacji udzielają: dr hab. Rafał Milner, prof. UMK (ramilner@umk.pl), Maja Hiszpańska (centrum_neuropsychoterapii@umk.pl, 794 758 496) i Łukasz Grabowski (301700@stud.umk.pl, 797 377 980).

Bezpieczne postoje dla hulajnóg

Nauka na pokaz