Autorką muralu, który powstał na Wydziale Chemii, jest Joanna Talaska Nauki ścisłe

Noblistka u chemików

W bibliotece Wydziału Chemii UMK powstał mural upamiętniający Marię Skłodowską-Curie.

Termin powstania pracy nie jest przypadkowy - mural został wykonany z okazji 155. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Kolejnym ważnym jubileuszem jest 100. rocznica przyznania noblistce tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który to tytuł po stu latach odebrała wnuczka Skłodowskiej-Curie - prof. Hélène Langevin-Joliot.

Autorką muralu jest Joanna Talaska, a sponsorem - firma Synthex Technologies.

Przypomnijmy - 155. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie minęła 7 listopada 2022 r. Uczona w swojej karierze dwukrotnie zdobywała Nagrodę Nobla - w 1903 r. z fizyki i w 1911 r. z chemii.

Chemiczny klik wart Nobla

Pamięci prof. Basińskiego