Mgr Jarosław Lisewski Życie kampusu

Nowy zastępca kanclerza

Mgr Jarosław Lisewski

Jarosław Lisewski, dotychczasowy kierownik Działu Zamówień Publicznych UMK został zastępcą kanclerza ds. zamówień publicznych. Funkcję pełni od 1 kwietnia 2021 r.

Nowemu zastępcy kanclerza będą podlegać bezpośrednio: Dział Aparatury Naukowej, Dział Zaopatrzenia i Transportu oraz Dział Zamówień Publicznych.

Mgr Jarosław Lisewski – jest rodowitym torunianinem. Już jako uczeń i student odnosił sukcesy - był laureatem olimpiady przedmiotowej, zdobywcą tytułu Primus Inter Pares, studia ukończył z pierwszą lokatą. Posiada certyfikat EITCA e-Government Information Technologies Programme. Przez wiele lat był związany z sektorem finansowym. W latach 2002-2009 pracował w ING Banku Śląskim S.A. na stanowisku dyrektora oddziału. Pod koniec 2009 roku podjął się zadania utworzenia i poprowadzenia nowej jednostki w strukturach Uniwersytetu: Biura Zamówień Publicznych. Było to zadanie szczególnie ważne w związku z realizacją pierwszych, dużych projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych UE i koniecznością zapobieżenia nieprawidłowościom, które mogłyby skutkować korektą finansową. Kierując przez ponad dekadę Działem Zamówień Publicznych, Jarosław Lisewski był autorem wielu opinii nt. zamówień publicznych i właściwych dla nich trybów. Upowszechniał elektronizację zamówień publicznych – wprowadził nowe procedury obiegu dokumentów zamówienia w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz zainicjował zawieranie z wykonawcami umów w formie elektronicznej. Jest architektem obszaru zakupowego w projekcie SINDBAD. Odniósł wiele sukcesów w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą (95 proc. skuteczności).

Pani dyrektor od wsparcia i rozwoju

Za sterami CTT