Noc Biologów to okazja do pogłębienia wiedzy na tematy, którymi na co dzień zajmują się badacze i badaczki z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uczestnicy jednej z poprzednich Nocy Biologów przyglądają się preparatowi. Nauki przyrodnicze

Odkrywamy sekrety biologii

13 stycznia na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK odbędzie się XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Temat przewodni nawiązuje do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmi: "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość".

Noc Biologów to coroczne wydarzenie, podczas którego wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w licznych warsztatach, pokazach i wykładach z dziedziny nauk przyrodniczych i rolniczych. Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK włącza się w festiwal, który organizowany jest przez 36 ośrodków w całej Polsce.

W programie znalazło się wiele wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od godz. 12:00 do 20:00 co godzinę odbywać się będzie rozgrywka gry planszowej "Impulsacja. Ostatnia szara komórka", w której zadaniem jest utrzymanie neuronu przy życiu. Nie zabraknie również wykładów, w których można uczestniczyć stacjonarnie na Wydziale lub za pośrednictwem platformy MS Teams.

Między 12:00 a 14:00 będzie można wziąć udział w wykładzie połączonym z pokazem pt. "Las jak gąbka", podczas którego o ekosystemie leśnym opowiedzą m.in. leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Zajęcia hybrydowe zostały przygotowane z myślą o uczniach i uczennicach szkół średnich. Na wykład stacjonarny obowiązują zapisy, a link do transmisji jest dostępny tutaj.

Półgodzinny wykład pt. "Bestie Morza Bałtyckiego - jakie ryby żyją w naszym morzu?" odbędzie się wyłącznie w formule online. Mgr Kamil Wiśniewski opowie o rybach żyjących w Bałtyku: od najbardziej popularnych (jak dorsz bałtycki), po gatunki zupełnie nieznane i niespotykane (np. kur diabeł).

Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowano również konkursy, m.in. fotograficzne, filmowe i plastyczne.

Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie Nocy Biologów.

Wkraczamy w Rok Kopernikański

Liderzy z powołaniami