Wejście do budynku z przyczepioną kartką z informacją, że odbywają się tam szczepienia Nauki przyrodnicze

Poglądy wobec COVID-19 pod lupą studentów

Studentki i studenci III roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK zapraszają do wypełnienia ankiety dotyczącej poglądów na temat aktywnego zwalczania COVID-19.

Badanie ma na celu poznanie opinii na tematy związane z sytuacją pandemiczną oraz poglądów o aktywnym zwalczaniu COVID-19 w kręgach studenckich i pracowniczych uczelni wyższych z Torunia i Bydgoszczy.

- Indywidualne decyzje dotyczące szczepień oraz stosowania środków ochrony są bez wątpienia uwarunkowane osobistymi przekonaniami – zauważa prof. dr hab. Jacek Kubica, kierownik Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych CM UMK i opiekun Studenckiego Koła Naukowego Kardiologii, w ramach którego prowadzone jest badanie. -  Jesteśmy przekonani, że poznanie poglądów respondentów ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia mechanizmów podejmowania indywidualnych decyzji, których konsekwencje mają wymiar społeczny. Liczymy na jak najszerszy udział w tym projekcie studentów i pracowników naszego Uniwersytetu niezależnie od poglądów i podejmowanych decyzji. Tylko w ten sposób możemy się dowiedzieć co my - jako społeczność uniwersytecka - naprawdę myślimy. Jesteśmy przekonani, że taka wiedza jest wartością samą w sobie.

Ankieta ma charakter anonimowy, a uczestnictwo w badaniu jest w pełni dobrowolne. Formularze zostały przygotowane w dwóch wersjach językowych:

MOST do innego miasta

Cups of Talks - integracyjne pogawędki