Fraza "zdrowie psychiczne" ułożone z liter do gry słownej Życie kampusu

Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym

Uniwersytecka Poradnia Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA 17 marca rozpoczyna cykl wykładów otwartych dla lokalnej społeczności. W trakcie 10 spotkań poruszonych zostanie wiele kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym i rozwojem dzieci oraz dorosłych.

Jak poradzić sobie z żałobą? Jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione? Jak wychować zdolne dzieci? To tylko część tematów, które zostaną poruszone w trakcie wykładów przygotowanych dla mieszkańców i mieszkanek przez Uniwersytecką Poradnię Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA.

Seria spotkań to kolejny przejaw aktywności Poradni Studenckich UMK, które powstały po to, aby pogłębić relację Uniwersytetu z jego otoczeniem społecznym. Inicjatywa jest realizowana w ramach konsorcjum Young Univeristies for the Future of Europe (YUFE) jako część zadań dotyczących tworzenia modelu Uniwersytetu Europejskiego. Mieszkanki i mieszkańcy poza możliwością uczestnictwa w wykładach, mogą za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zadać pytania i uzyskać darmową poradę z zakresu zdrowia, prawa, prawa wodnego, prawa własności intelektualnej, dydaktyki, projektowania murali, logistyki, równego traktowania, zarządzania dokumentacją i domowymi archiwaliami czy tworzenia stron www i bezpieczeństwa w sieci. Odpowiedzi na pytania przygotowują studentki i studenci w konsultacji z uniwersytecką kadrą akademicką. Pełna oferta dostępna jest na stronie poradnie.umk.pl

W spotkaniach uczestniczyć może każda zainteresowana osoba. Zajęcia odbywać będą się online głównie w czwartki o godz. 18:00, a po każdym wystąpieniu możliwa będzie dyskusja.

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, a wykłady odbywać się będą zdalnie na platformie MS Teams pod stałym linkiem.

Harmonogram spotkań:

17 marca 2022 r.

24 marca 2022 r. - Żałoba, życie po stracie – mgr Karolina Kramkowska

7 kwietnia 2022 r. - Dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dr Marlena Zając

21 kwietnia 2022 r. - Problemy w funkcjonowaniu psychospołecznym młodzieży powstałe w wyniku pandemii – mgr Angelika Kalinowska

28 kwietnia 2022 r. - Dziecko z doświadczeniem migracji w polskiej szkole – dr Sylwia Antonowicz

5 maja 2022 r. - Jak rozpoznać, że dziecko jest uzależnione? – lic. Jan Zawieja

12 maja 2022 r. - Jak radzić sobie ze stresem? – mgr Joanna Romanowska

19 maja 2022 r. - Nadopiekuńczy styl wychowania i jego wpływ na dziecko – lic. Justyna Kropkowska

2 czerwca 2022 r. - Rola środowiska rodzinnego i szkolnego w zapobieganiu zachowaniom autoagresywnym wśród młodzieży – mgr Sylwia Trafna-Jurkiewicz

10 czerwca 2022 r. - Jak wychowywać zdolne dziecko? – dr Izabela Symonowicz-Jabłońska.

W sieci studenckich poradni

Kolejna poradnia studencka otwarta!

Poradnie Studenckie zapraszają do współpracy

Studenci pomogą mieszkańcom