Budynek Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Nauki społeczne

Prestiżowa akredytacja dla ekonomistów

Program Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, uzyskał po raz kolejny prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego. Po raz pierwszy akredytacja dla programu została przyznana w 2018 roku.

Akredytacja AMBA potwierdza najwyższy poziom osiągnięć w zakresie kształcenia biznesowego i jest przyznawana tylko najlepszym studiom w dziedzinie zarządzania. Posiadają ją programy Master of Business Administration (MBA), Master of Business Management (MBM) oraz Doctor of Business Administration (DBA) tylko w 2 proc. najlepszych szkół biznesu na świecie. Surowe kryteria oceny AMBA gwarantują, że akredytację osiągają tylko programy, które wykazują najwyższe standardy w kształceniu, programach nauczania i interakcjach słuchaczy. Wyróżnienie ma zasięg międzynarodowy, a organizacja współpracuje z nauczycielami akademickimi w czołowych instytucjach edukacyjnych na całym świecie, aby stale aktualizować kryteria akredytacji i utrzymywać unikatowe, dogłębne i szczegółowe podejście.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce oferującą studia EMBA akredytowane zarówno przez AACSB, jak i AMBA. W Polsce akredytacją AMBA wyróżniono dotąd jedynie studia realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, Politechnikę Gdańską, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski.

Po uzyskaniu akredytacji przez WNEiZ, studenci EMBA na UMK mogą dołączyć do globalnej społeczności członków AMBA obejmującej ponad 55 tys. studentów i absolwentów w 75 krajach w celu nawiązania kontaktów i rozwoju kariery.

Program EMBA na UMK jest realizowany od 2000 roku. W ramach dotychczas zrealizowanych piętnastu edycji ukończyło go 368 osób, a kolejnych 21 jest uczestnikami programu EMBA w bieżącej edycji. XVII edycja studiów rozpocznie się w październiku 2021 r.

Ekspert do spraw turystyki

Przeciw dyskryminacji rasowej

Welconomy Forum: o pandemii i nie tylko

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film