Dr Michał Targowski angażuje się również w popularyzację nauki organizując m.in. rekonstrukcje średniowiecznego życia Dr Michał Targowski wraz z grupą rekonstruktorów podczas wydarzenia "Średniowieczny zaułek" na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Część osób ma na sobie stylizowane stroje średniowieczne Życie kampusu

Przewodnik po historii

Towarzystwo Miłośników Torunia uhonorowało dr. Michała Targowskiego z Wydziału Nauk Historycznych UMK tytułem Przewodnika Roku. Wyróżnienie wręczono podczas ostatniego walnego zebrania ToMiTo.

Z propozycją przyznania nagrody dr. Michałowi Targowskiemu wystąpiło Koło Przedwodnickie PTTK w Toruniu, które zrzesza przewodników miejskich z uprawnieniami terenowymi w województwie kujawsko-pomorskim, na Szlaku Piastowskim i Szlaku Kopernikowskim. Dyplom wręczył prof. Krzysztof Mikulski, prezes Towarzystwa Miłośników Torunia.

Dr Michał Targowski jest adiunktem w Katedrze Historii Nowożytnej i Edytorstwa Źródeł w Instytucie Historii i Archiwistyki Wydziału Nauk Historycznych UMK. W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. badaniem osadnictwa olęderskiego na terenach nadwiślańskich w XVI-XIX w., dziejów mennonitów w Polsce i historii regionalnej Pomorza Gdańskiego, Kujaw oraz ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej. Wiedzę historyczną o regionie wykorzystuje również w pracy przewodnika turystycznego i promocji dziedzictwa kulturowego. Jest aktywnym i rozpoznawalnym popularyzatorem nauki, znanym m.in. z rekonstrukcji historycznych organizowanych w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Promotorka Kanady z prestiżową nagrodą

Trzy dekady na własny rachunek

Artykuł zawiera galerię

Dyplomy dla najmłodszych