W meczu towarzyskim na parkiecie spotkały się drużyny AZS UMK i Erasmus UMK Zawodnicy obu drużyn podczas meczu koszykówki na hali sportowej UCS. Jeden z zawodników trzyma piłkę do koszykówki i skacze, drugi zawodnik przeciwnej drużyny stoi za nim Sport

Przyjaciele na parkiecie

W ramach obchodów Tygodnia Tolerancji, studenci i studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu spotkali się na parkiecie. W meczu koszykarskim w Uniwersyteckim Centrum Sportowym zmierzyły się ze sobą drużyny AZS UMK i Erasmus UMK.

Koszykarski mecz przyjaźni został rozegrany w atmosferze zabawy i zdrowej rywalizacji. Drużyny od początku grały na wyrównanym poziomie sportowym. Szalę zwycięstwa na korzyść drużyny Erasmusów przeważyły ostatnie minuty meczu, kiedy reprezentacja studentów z zagranicy zdobyła ostatni punkt.

W składzie koszykarskiego zespołu AZS UMK zagrali: Adam Borzęda, Michał Wiśniewski, Arkadiusz Sztangierski, Mikołaj Makowski, Bartosz Lieśliński, Michał Turzyński, Filip Krokos i Michał Makowski. Pod szyldem drużyny Erasmus UMK zagrali: Vasileios Gkoumas, Christina Bikeskou, Tugay Nahin, Mertcan Gungor, Gorkem Tuncarslan, Huber Stehmacher, Joanna Iwińska i Kamil Lasek.

Potrójna medalistka karate

Sport skrojony na miarę