Duża, otwarta przestrzeń w Bibliotece Uniwersyteckiej, na pierwszym planie stół z wydrukowanymi kolorowankami z obrazkami i słownictwem w języku polskim i ukraińskim Życie kampusu

Przyjazna przestrzeń w Bibliotece

Dzieci i młodzież z Ukrainy wraz z rodzicami (opiekunami) mogą korzystać z edukacyjno-rekreacyjnej przestrzeni, którą zaaranżowano w Bibliotece Uniwersyteckiej. Można tam spędzić czas na odpoczynku, nauce i zabawie.

W nowej przestrzeni na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej powstał kącik malucha, gdzie do dyspozycji odwiedzających są kredki, kolorowanki i książeczki. Można tu również wspólnie pooglądać bajki w telewizji, a także skorzystać z gier planszowych i komputerowych, szachów, puzzli oraz komputerów z dostępem do Internetu i odpowiednim oprogramowaniem.

Biblioteka zapewniła również swoim ukraińskim gościom możliwość bezpłatnego skanowania i drukowania dokumentów oraz dostęp do przestrzeni do zajęć online. W okolicy budynku Biblioteki Uniwersyteckiej można też przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Edukacyjno-rekreacyjna przestrzeń dla osób z Ukrainy jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zainteresowanych osób Biblioteka przewiduje stworzenie w przyszłości kursów szkoleniowych i warsztatów (np. komputerowe, naukę języka polskiego).

Dane teleadresowe:

Edukacyjno-Rekreacyjna Przestrzeń dla Dzieci i Młodzieży z Ukrainy

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, ul. Gagarina 13, III piętro

Kontakt: Aneta.Nowak@bu.umk.pl, tel: +48 56 611 4971

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

Діти та молодь з України разом із батьками (опікунами) можуть користуватися освітньо-відпочинковим простором, де вони можуть розслаблятися, навчатися та грати.

У новому просторі Університетської бібліотеки можна провести час із найменшими в куточку малюка, де є олівці, розмальовки та книжки, а також можливість разом дивитися казки по телевізору. Крім того, у розпорядженні є настільні та комп'ютерні ігри, шахи та головоломки, а також комп'ютери з доступом до Інтернету та відповідним програмним забезпеченням. Користувачі мають можливість безкоштовно сканувати та друкувати документи. Також є місце для онлайн-занять. Безпосередньо піл будинком університетської бібліотеки можна приємно провести час на свіжому повітрі.

Навчально-відпочинковий простір для осіб з України працює із понеділка до п'ятниці з 9:00 до 19:00.

Відповідаючи на потреби зацікавлених осіб, бібліотека планує в майбутньому створити навчальні курси та майстер-класи (наприклад, комп'ютерної грамотності, вивчення польської мови).

Навчально-відпочинковий простір для дітей та молоді з України

Університетська бібліотека, вул. Гагаріна, 13, ІV поверх

Aneta.Nowak@bu.umk.pl, tel: +48 56 611 4971