Chór Akademicki UMK Chór Akademicki UMK Kultura

Razem możemy więcej

27 marca w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się koncert charytatywny dla Ukrainy "Razem możemy więcej". Początek o godzinie 18:00.

Koncert uświetnią występy Chóru Medici Cantares Bydgoskiej Izby Lekarskiej, Chóru Męskiego Copernicus, Chóru Akademickiego UMK, Orkiestry Otwartych Serc i solistów: Aleksandry Daukszewicz, Michała Kondyjowskiego i Mateusza Wiśniewskiego.

W programie przewidziano utwory z gatunku muzyki filmowej, musicalowej i popularnej, będzie można usłyszeć m.in. nowe aranżacje kultowych utworów, takich jak "Can you feel the love tonight", "Kocham wolność" czy "Shallow". Koncert poprowadzi Marta Nowicka-Bujak.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby chcące uczestniczyć w koncercie proszone są o kontakt mailowy na adres: hwsliwinska@gmail.com.

Podczas koncertu Fundacja Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu będzie prowadziła zbiórkę funduszy, które następnie zostaną przekazane na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

#studenciUKRAINIE - wolontariat bez granic

Finansowe wsparcie dla ukraińskiej społeczności UMK

Przyjazna przestrzeń w Bibliotece

Artykuł zawiera galerię